Meteopatia, czyli złe samopoczucie przez pogodę - jak sobie z tym radzić?

Wiele osób bardzo dotkliwie odczuwa zmianę pogody. Takie zjawisko nazywamy meteopatią. Jak łagodzić dolegliwości związane z tą przypadłością?

meteopata.jpg

Meteopatia, czyli złe samopoczucie przez pogodę - jak sobie z tym radzić?

 

W Polsce dość dużo osób cierpi, gdy pogoda gwałtownie się zmienia. I niestety w słowie "cierpi" wcale nie ma zbyt dużo przesady...

Meteopaci, czyli osoby, które często odczuwają ból głowy, zmęczenie, dużą senność, gdy pogoda ulega zmianie, często nie wiedzą jak mogą sobie radzić z tymi dolegliwościami i jak je zminimalizować. Jest kilka prostych kroków, które mogą znacznie osłabić niemiłe odczucia związane ze zmieniającą się pogodą, oto one.

 

Lekkostrawna dieta

Dieta powinna być lekka i przede wszystkim bogata w magnez oraz witaminę B. To pomoże łagodzić dokuczliwe dolegliwości. Warto sięgać częściej po ryby, czy zielone warzywa, które bogate są w składniki mineralne oraz witaminy, których szczególnie potrzebuje organizm meteopaty.

Świeże powietrze

Przebywając dużo na świeżym powietrzu organizm będzie miał mniejsze problemy z adaptacją w trudnych warunkach pogodowych. To sprawi, że ból głowy, zmęczenie, czy ospałość związana ze zmianą pogody będą mniejsze.

Zobacz też: CO JEŚĆ, BY ZMNIEJSZYĆ EFEKTY PRZESILENIA WIOSENNEGO? 

Sport

Regularny trening pomaga wzmocnić organizm, który lepiej radzi sobie później z różnymi przypadłościami. Jednak meteopaci powinni pamiętać o tym, by w czasie wyżu częściej mierzyć ciśnienie i zbytnio się nie forsować.

Relaks

Kiedy dopadają Cię dolegliwości związane ze zmianą pogody, warto nieco się uspokoić i zrelaksować. Stres tylko potęguje ból głowy, duszności, czy drażliwość związaną ze zmianą pogody. Znajdź więc chwilę czasu na odpoczynek, wypij ziołową herbatę lub zdrzemnij się chwilę.

Zobacz też: JAK SZYBKO POKONAĆ ZMĘCZENIE? OTO 3 NAPOJE, KTÓRE CI W TYM POMOGĄ 

Hartowanie organizmu

Przyzwyczajony do zmian organizm łagodniej je znosi i przyzwyczaja się do nich. Dobrze jest zatem hartować nasze ciało biorąc codziennie prysznic z naprzemienną ciepłą i zimną wodą. Jeśli nie jest to duży problem, całkowicie zimny szybki prysznic również może być bardzo dobrym hartowaniem organizmu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 21.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Mój organizm bardzo reaguje na zmianę pogody :( tak jak dziś, kiedy po okresie afrykańskich upałów jest dość chłodno, wstałam z ogromnym bólem głowy. Ale cóż praca czeka, więc łykam Pyralginę i mogę spokojnie iść do pracy, bo wiem że ból przejdzie szybko i na długo.
Dodano: 2015-08-13 08:31:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×