Mężczyna zostanie ojcem po tym, jak przeszczepiono mu penisa

W grudniu zeszłego roku, 21-latkowi przeszczepiono penisa zmarłej osoby. Jego dziewczyna teraz jest w 4. miesiącu ciąży. Poznajcie tę historię.

Mężczyna został ojcem po tym, jak przeszczepiono mu penisa

21-latek, mieszkaniec Republiki Południowej Afryki stracił penisa w czasie obrzezania w wieku 18 lat. Jak podało BBC, chłopakowi został tylko 1 cm przyrodzenia, a był on już wtedy aktywny seksualnie. 

W grudniu przeszczepiono mu członka od martwego dawcy. Zabieg odbył się na Uniwersytecie Stellenbosch niedaleko Kapsztadu i trwał 9 godzin. Oprócz samego przyrodzenia, lekarze musieli także przeszczepić skórę, aby kolor penisa był taki sam, jak całego ciała.

Zobaczcie także: Jak wygląda według kobiet idealny... penis? Zobaczcie

Chłopak był pierwszą osobą na świecie, u której przeprowadzono tego typu operację. Teraz okazało się, że jego dziewczyna jest w 4 miesiącu ciąży, co lekarze uważają za dowód na sukces przeszczepu.
Chirurg, Van Der Merwe, który przeprowadzał zabieg, nie zrobił testu na ojcostwo, ponieważ wierzy młodej parze.

To jest to, do czego zmierzaliśmy - że pacjent będzie mógł stać, oddawać mocz i mieć stosunek seksualny - mówi Van Der Merwe telewizji BBC. Podkreślił też, że jego zespół specjalistów dokładnie sprawdzi, jak się powiodła operacja, aby w przyszłości móc dokonywać większej ilości takich przeszczepów.

Zobaczcie także: Palce mówią prawdę o mężczyźnie

Do doktora, który przeprowadził udany zabieg, już zgłaszają się kolejni mężczyźni, którzy stracili penisy - głównie z powodu rytuału obrzezania. 9 pacjentów już zostało zakwalifikowanych do zabiegu i na niego oczekują.

Nie brakuje także chętnych dawców. Pewien mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych sam się zgłosił do doktora Van Der Merwe z informacją, że pragnie oddać swoje przyrodzenie, ponieważ chce być "bezpłciowy".Zobaczcie także:Źródło: BBC, Mirror


Dodał(a): Natalia , Piątek 12.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar