Miód nie tylko na przeziębienie. Rodzaje miodów i ich zastosowanie

Nie kupuj miodu na chybił-trafił. Choć wyglądają podobnie - każdy z nich jest inny i może byc dobrym lekarstwem, nie tylko w walce z grypą.

miod.jpg

Na targach i w sklepach już możecie znaleźć tegoroczne miody. Warto się w nie zaopatrzeć i to wcale nie ze względu na zbliżającą się jesień i zimę. Miód może być wykorzystany nie tylko w walce z przeziębieniem. Jest doskonałym lekarstwem także na inne schorzenia, o czym dość rzadko się mówi. 

Zobacz także: Jakimi kosmetykami lepiej się nie dzielić?

Przed zakupem miodu przejrzyjcie dokładnie naszą rozpiskę i zastanówcie się, do jakich celów, na jakie dolegliwości chcecie wykorzystać dobrocenne właściwości miodu. 

  • Miód wielokwiatowy: dla dzieci przy leczeniu grypy, przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych, profilaktycznie; dla alergików - pomoże łatwiej znosić alergię na pyłki. 

  • Miód rzepakowy: pomocny w leczeniu wątroby, trzustki, nerek, układu pokarmowego, wrzodów żołądka i dwunastnicy; przyspiesza gojenie się ran; w przypadku oparzeń zapobiega tworzeniu się pęcherzy; obniża ciśnienie tętnicze krwii. 

  • Miód gryczany: może chronić przed nadciśnieniem, miażdżycą i chorobą wieńcową; polecany dla osób po urazach (złamaniu kości, zranieniu skóry, skręceniu lub zwichnięciu stawu) - pomoże w gojeniu i odbudowie komórek kostnych i zranionych tkanek.

    Zobacz także: Kosmetyki miodem płynące
  • Miód spadziowy: dla osób, które dużo siedzą przy komputerze; wspomaga układ odpornościowy człowieka. 

  • Miód lipowy: polecany w leczeniu grypy i przewlekłych chorobach przeziębieniowych (obniża gorączkę, działa wykrztuśnie); pomaga przy nerwicach i chorobach dróg moczowych.

  • Miód akacjowy: działa uspakajająco, ułatwia zasypianie. 

  • Miód manuka: na choroby wrzodowe, stany zapalne zatok i jamy ustnej.  

miody2.jpg

Jeśli zawsze kupowałaś ten sam, najbardziej popularny miód, może po przeczytaniu tego tekstu zmienisz nawyk i wybierzesz słoik z takim miodem, który pomoże ci zwalczyć dokuczające cię dolegliwości. Na zdrowie!Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Sobota 11.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Anonim
Warto rozszerzyć wiedzę o miodach manuka. Są prawdziwym skarbem o niezwykłych właściwościach! Zapraszam do wpisu: happyvalley.pl/wpis/skarb-i-tradycja-nowej-zelandii
Dodano: 2018-05-28 23:52:31 Zgłoś nadużycie
Anonim
Uwielbiam miód i uczę i namawiam do jedzenia swoje dzieci. To wyjątkowe lekarstwo i zdrowie w jednym. Na razie maluch jedzą go na kanapkach i w czasie infekcji. Co prawda akurat u mnie na kaszel nie pomógł i trzeba było podać fosidal ale mam wrażenie, że doszło już do stanu zapalnego i był zwyczajnie za słaby.
Dodano: 2016-08-28 18:28:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
Miód jest bardzo zdrowy, pomaga zwłaszcza w przeziębieniach. Jest nawet w moim syropie na kaszel Dicotuss
Dodano: 2015-11-05 19:55:28 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Sama od dłuższego czasu sięgam po Miód Manuka UMF, który zawsze kupuję na Miodowych Kontynentach http://www.miodowekontynenty.pl/ i muszę przynać, że jest bardzo skuteczny. Odkąd dodaję go do herbaty nie tyko w zasadzie się nie przeziębiam, ale tez wrzody mniej mi dokuczają. Poza tym ma bardzo ciekawy smak, zupełnie inny niż nasze polskie miody:)
Dodano: 2015-10-31 09:01:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja na kaszel dzieciakom właśnie podaję syrop z miodem :) Nazywa się Dicotuss
Dodano: 2015-10-01 00:25:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dokładnie. Warto zaopatrzyć się w miód od pszczelarza. Nie warto zaś kupować go ze sklepu. Pszczelarze, zwłaszcza ci, którzy posiadają zgodę na sprzedaż bezpośrednią nieprzetworzonych produktów pszczelich, dbają o jakość oferowanych produktów. Listę tych osób można znaleźć na mapie pszczelarzy: http://www.portalpszczelarski.pl/mapa.html zaś ogłoszenia, w tym także o sprzedaży miodu tutaj: http://www.portalpszczelarski.pl/ogloszenia/12/miod.html
Dodano: 2015-07-14 08:01:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×