Mit kalorycznych ziemniaków

Jeśli jesteś na diecie, to pewnie ograniczasz sobie jedzenie ziemniaków - bo przecież wszyscy wiedzą, że są bardzo kaloryczne... To MIT! Ziemniaki mają bardzo dużo wartości odżywczych, a przy okazji są niskokaloryczne, dlaczego więc utarło się inaczej?

Mit kalorycznych ziemniaków

Mit kalorycznych ziemniaków

Wszystkie odmiany ziemniaków są bogate w witaminy H, K, B1, B2, B6 i PP oraz zawierają takie pierwiastki mineralne jak potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo, sód i fluor. Spożywając ziemniaki możemy uzupełniać niedobory substancji mineralnych w naszym organizmie. Witamina C zawarta w ziemniakach (szczególnie młodych) pozwala pokryć zapotrzebowanie naszego organizmu na tę witaminę w 40 % (jeśli zjesz 300 gram ziemniaków). Ziemniaki zawierają jedynie śladowe  ilości tłuszczu i mają niewiele kalorii (ok. 70 na 100 gram). Spożywanie ziemniaków obniża ciśnienie krwi, poprawia przemianę materii, łagodzi zmęczenie i stres. Co więcej ułatwiają trawienie i obniżają poziom cholesterolu we krwi. Ziemniaki NIE tuczące! Masło, sosy i okrasy, które podajemy do ziemniaków dodają im ogromne ilości kalorii oraz powodują, że są ciężkostrawne. Więc spokojnie możesz zajadać się ziemniakami, nawet na diecie, ale zapomnij o wszelkich tłustych dodatkach, z którymi zwykle je podajesz!

Przeczytaj również:

Na poprawę humoru - orzechy

Woda dla zdrowia 

Zdrowotne właściwości truskawek 


Dodał(a): Ewa Nenko , Czwartek 05.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
alamanalas
ja jestem na diecie Dukana i ziemniaki są dozwolone dopiero od 3 fazy, tutajznajdziecie więcej informacji na ten temat http://odchudzanieforum.com/dieta-dukan/115-dieta-dukana-ziemniaki.html
pozdrawiam
Dodano: 2013-09-05 20:45:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×