Modnie nie zawsze znaczy zdrowo

Podążając za modowymi trendami często zapominamy o własnym zdrowiu. Zobaczcie, które z nich mogą negatywnie odbijać się na naszym organizmie.

Modnie nie zawsze znaczy zdrowo

Modnie nie zawsze znaczy zdrowo


Dla wielu osób dążenie za modą stało się wręcz sposobem na życie. Śmiało bawią się trendami, eksperymentują i przykuwają uwagę swoim wyglądem, lecz czy aby na pewno wszystkie chwyty dozwolone? Niektóre aspekty mody mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia ciała! Sprawdźcie jakie!

Noszenie szpilek

Zapewne niejedna z Was nie wyobraża sobie imprezy bez założenia obcasów, a pewnie część także choćby wyjścia bez nich do pracy. Wtedy to nasz kręgosłup wygina się w nienaturalny sposób, przez co odczuwa ogromny nacisk, co skutkuje skurczami w plecach, nogach czy biodrach. Taki stan może się utrzymywać nawet kilka miesięcy, a w końcu prowadzić do nieodwracalnych zmian.

Noszenie dużej torby

Zapewne niejedna z Was sięga po nie nie tylko z powodu mody, lecz też praktyczności. Fakt jest taki, że im więcej miejsca, tym więcej rzeczy do niej wrzucimy, co skutkuje dużym obciążeniem jednego z ramion, przez co zostaje zaburzona naturalna równowaga pracy mięśni. Noszenie ciężkiej torby powoduje również ból kręgosłupa, szyi i łopatek, a także nieprzyjemne mrowienie w karku.

Modnie nie zawsze znaczy zdrowo

Modnie nie zawsze znaczy zdrowo


Dążenie do idealnej sylwetki

Wiele kobiet z uporem walczy o idealną sylwetkę, którą zwłaszcza projektanci kreują jako tę bardzo smukłą. O ile część walczy o te rozmiary rozsądnie, o tyle większość jednak robi to bezmyślnie stosując różnego rodzaju głodówki, przez co spowalniają swój metabolizm i są szczególnie narażone na efekt jo-jo.

Bezwarunkowa chęć posiadania drogich ubrań


Zapewne wiele z Was uśmiechnęło się pod nosem, lecz spójrzmy prawdzie w oczy - jest wiele kobiet, które potrafią oszczędzać na prawidłowym odżywianiu, czy nawet leczeniu, aby móc kupić ubrania czy dodatki znanych marek, co często destrukcyjnie wpływa na ciało.

Nie musimy chyba podkreślać, że ciężka torba plus szpilki i nieodpowiednia dieta szczególnie niekorzystanie wpływają na nasze ciało, nawet jeżeli w tym czasie jesteśmy zadowolone z własnego wyglądu.

Zauważacie te nawyki u siebie?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 16.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×