#MyBreastChoice - Aktorka zrobiła niezwykłe zdjęcia przed i po mastektomii, zobaczcie!

Tagi: mastektomia

Pewna aktorka postanowiła w zabawny i niezwykły sposób udokumentować swoją drogę walki z rakiem piersi, zobaczcie sami.

mastektomia.jpg

screen: YouTube/My Breast Choice

Rak piersi to trudny temat. Na szczęście coraz więcej kobiet mówi o nim otwarcie, a różne inicjatywy sprawiają, że społeczeństwo zmienia swoje podejście do tego problemu.

W przypadku raka piersi, by ratować życie i zdrowie kobiety, często trzeba podjąć decyzję o mastektomii. Dla wielu kobiet pozbycie się biustu to bardzo trudny moment, nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym. Wiele z nich boi się, że po mastektomii stracą swoją kobiecość.

Zobacz też: JAK WYGLĄDA RAK PIERSI? ZOBACZCIE UDOSTĘPNIONE ZDJĘCIE, KTÓRE STAŁO SIĘ HITEM INTERNETU 

Aniela McGuinness, 32-letnia aktorka, która mieszka w Hollywood na Florydzie była nosicielką mutacji genu, który sprawiał, że ryzyko wystąpienia u niej raka piersi było bardzo wysokie. Z tego powodu Aniela postanowiła wykonać profilaktyczną mastektomię. Tydzień przed zaplanowanym zabiegiem, badania pokazały, że u aktorki zdiagnozowano początki raka piersi. 

 

- W dziwny sposób ta informacja była pocieszająca. Nie musiałam odpowiadać sobie na pytanie, czy dokonałam właściwego wyboru, usuwając piersi - mówi Aniela McGuinness.

Kobieta postanowiła jednak, że udokumentuje w ciekawy sposób całe doświadczenie. Zrobiła sobie zabawne zdjęcia przed wykonaniem mastektomii, po zabiegu, a także w trakcie i po rekonstrukcji piersi.

Zobacz też: 10 FAKTÓW, KTÓRE POWINNO SIĘ ZNAĆ O PIERSIACH I RAKU 

- Kiedy widzisz zdjęcia po mastektomii  - te fotografie przed i po, niezależnie od tego czy są artystyczne, czy medyczne, są zwykle bardzo poważne. Widać tam zwykle miękką opadającą tkaninę, albo różę umieszczona blisko piersi. Miałam tego trochę dość. Chciałam, by coś wstrząsnęło ludźmi. - mówi Aniela.

Jednym z celów tego projektu było pokazanie, że nawet w czasie tak trudnych przeżyć można mieć w sobie radość i cieszyć się chwilą, dlatego zdjęcia zrobione są z przymrużeniem oka oraz sporą dawką humoru, zobaczcie sami.

rak piersi.jpg

rak piersi2.jpg

rak piersi3.jpg

rak piersi4.jpg

Poznajcie bliżej całą historię Anieli McGuinness.

Zobacz też:

Źródło: www.buzzfeed.com

Foto: Blast ‘Em Photography / Courtesy of Aniela McGuinness


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 26.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×