Nadpotliwość u kobiet

Nadpotliwość to bardzo krępujący problem dla kobiet. Może on skutecznie zachwiać naszą pewnością siebie. Podpowiadamy, w jaki sposób walczyć z tą dolegliwością.

nadpotliwośc u kobiet

Pocenie się jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym. Niestety, czasami zdarza się, że pot wydzielany jest w nadmiernej ilości, w wyniku czego może dochodzić do przykrych sytuacji z tym związanych, takich jak np. widoczne ślady potu na koszulce czy nieprzyjemny zapach.

Nawet jeżeli wzorowo dbasz o swoją higienę, nadpotliwość może dotknąć również Ciebie. Wpływ na to ma wiele czynników, do których zaliczamy między innymi: duży wysiłek fizyczny, prowadzenie stresującego trybu życia, doświadczenia bardzo emocjonalne, jak np. śmierć bliskiej osoby, a także palenie papierosów, spożywanie potraw mocno przyprawionych, picie dużej ilości gorącej herbaty lub kawy.


W jaki sposób walczyć z nadpotliwością?

1. Do najbardziej popularnej i skutecznej metody zaliczamy systematyczne stosowanie antyperspirantów, które są w stanie na jakiś czas zamknąć przewody potowe. W aptekach znajdziesz również antyperspiranty blokery, które wymagają jedynie stosowania raz na jakiś czas i na wiele dni zapewniają uczucie suchości i komfortu.

ZOBACZ PRODUKTY, KTÓRE POMOGĄ CI W WALCE Z NADMIERNYM POCENIEM SIĘ!

2. Nadpotliwość może być również sygnałem alarmującym o chorobie, takiej jak np. nadczynność tarczycy. Jeżeli pocenie się występuje u Ciebie już dłuższy okres czasu, koniecznie zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu lub endokrynologa, który zleci Ci wykonanie odpowiednich badań.

3. Czy wiesz, że nadpotliwość można leczyć również za pomocą botoxu? Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej pod skórę (dość płytko). Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka miesięcy.

4. Walczyć z nadpotliwością możesz również łykając specjalne tabletki, które mają na celu hamowanie wydzielania gruczołów potowych. Szukaj leków, które w swoim składzie będą zawierać zioła, takie jak np. sporysz lub pokrzyk. Zawsze jednak przed rozpoczęciem kuracji skonsultuj się ze swoim lekarzem.

5. Staraj się również zapewnić organizmowi odpowiednią dietę, bez pikantnych przypraw i tłustych składników. Unikaj stresu, a długotrwałe napięcia łagodź za pomocą wysiłku fizycznego. My stawiamy na energetyczny taniec - zumbę!

Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Wygraj walkę z upławami

Wysoki cukier i co teraz?

Tyrozyna na ratunek cukrzycyDodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 08.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
hatti
mam taki problem ze stopami, najlepiej działa antidral z apteki polecam;)
Dodano: 2012-05-08 14:06:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×