Nadwaga wśród Brytyjczyków

Pewnie każdy z was wie, że Brytyjczycy należą niestety do najgrubszych narodów w Europie. Największa część tego społeczeństwa ma nadwagę. Dlatego też coraz więcej lekarzy narzeka, że nawet czteroletnie dzieci przekraczają swą "wagową normę".

otyłość

Czipsy, ciastka, czekolada, fast food czy gazowane napoje – to wszystko stanowi codzienny element diety przeciętnego Brytyjczyka. W dodatku, brak ruchu staje się coraz bardziej widocznym i zaawansowanym powodem przerażającej epidemii otyłości.

Naukowcy zgodnie potwierdzają, że nadwaga jest obecnie najgroźniejszą chorobą cywilizacyjną, a tryb życia ludzi potęguje tylko istotę problemu. Winą za ten stan rzeczy należy obarczyć nas samych. W końcu to nasze wybory doprowadziły do tak poważnych problemów ze zdrowiem. Ludzie zwyczajnie nie chcą lub nie mają czasu dbać o swoje zdrowie, ćwiczyć, czy spożywać regularne posiłki.

Oczywiście nie tylko naród brytyjski stawia czoła otyłości. Faktem jest jednak, że te to właśnie Brytyjczycy są w czołówce najgorzej żywiących się ludzi w Europie. Z całą pewnością stwierdzenie: "jesteś tym, co jesz" najlepiej opisuje brytyjską nację. Pamiętajmy więc, że "Jesz po to, by żyć, nie żyjesz po to, by jeść". W słowach tych jest wiele prawdy i mądrości, ponieważ główny cel spożywania posiłków to być zdrowym i mieć dobry nastrój.Właśnie dlatego Brytyjczycy nie powinni "zaśmiecać" swych organizmów dużymi ilościami niezdrowego jedzenia typu fast food , czy tłuste mięsa. Powinni raczej zastosować jakąś racjonalną dietę, odpowiednią do ich wieku, zdrowia i stylu życia.

Jednakże niektórzy ludzie wcale nie chcą zmienić  sposobu odżywiania się, nadal preferują jeść tłuste i szybkie posiłki, które niestety przyczyniają się do otyłości. Brytyjczycy nie chcą widocznie zrozumieć, że taki rodzaj żywności jest niebezpieczny, nie tylko dla ich zdrowia, ale przede wszystkim dla życia. Hipokrates powiedział kiedyś: "Jedzenie będzie Twoim lekarstwem" i to zdanie powinno  być dla wszystkich wskazówką, jak jeść i zachować zdrowie.


Przeczytaj również:

Cała prawda o produktach light

Energia potrzebna od zarazDodał(a): Iza Hofman , Sobota 23.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×