Nafta kosmetyczna na wszy - czy warto ją wypróbować?

Czy pomoże Ci rozprawić się z niechcianymi pasożytami? Sprawdź!

wszyyyyyyyyymain1.jpg

Nafta kosmetyczna to preparat, który ma dość uniwersalne zastosowanie. Niektóre z pań używają tego specyfiku jako środka pielęgnacyjnego. Kobiety, które szukają domowych sposobów na przywrócenie piękna swoim kosmykom, używają nafty kosmetycznej na włosy

Czy jest ona pomocna w dbaniu o stan naszej czupryny? Zdania na ten temat są podzielone. Wiadomo jednak, że najlepsze efekty stosowania nafty kosmetycznej można zauważyć na włosach suchych i łamliwych. 

Nafta kosmetyczna na wszy i gnidy 

Jak jeszcze można wykorzystać działanie nafty kosmetycznej? Okazuje się, że ten środek idealnie sprawdzi się w walce z okropnymi pasożytami - wszami i wczesnym stadium ich rozwoju - gnidami. 

Wszy lęgną się wśród dużych skupisk ludzi. Te okropne pasożyty często upatrują sobie na swojego żywiciela owłosione skóry głów, zwłaszcza w grupach dzieci, dlatego ten problem często występuje w przedszkolach lub szkołach. 

Jeśli zasiedlenie powierzchni skóry przez wszy dotknęło właśnie Ciebie lub Twoje dziecko, w tym przypadku również warto wypróbować działanie nafty kosmetycznej. Nafta kosmetyczna jest bowiem skutecznym środkiem na wszy i gnidy.

Jak nałożyć ją na skórę z tym problemem? Wystarczy, że dokładnie wetrzemy naftę w skórę głowy oraz włosy, założymy na głowę czepek i posiedzimy w tym kilka godzin. Na koniec zabiegu pozostaje nam już tylko wyczesanie unicestwionych przez naftę wszy i dokładnie umycie głowy. Choć nafta kosmetyczna jest bardzo skuteczna w tego typu problemach, trzeba również dodać, że problematyczny w jej stosowaniu jest nieprzyjemny zapach. 


Jak jeszcze możemy używać nafty? Ten preparat bywa również stosowany w przypadku problemów z cerą. Ciekawi Cię, jak go używać na zmiany na skórze? Zapraszamy do przeczytania naszego tekstu na temat stosowania nafty kosmetycznej na twarz


zdjęcie: iStock

Zobacz też:


Dodał(a): Blanka Kaczmarek , Środa 01.06.2016 (aktualizacja: 2017-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
najlepszy na wszy jest hedrin, używałam dwa razy na przestrzeni kilku lat co prawda , ale mam nadzieję, że już ostatni raz
Dodano: 2017-10-31 10:42:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×