Nasiona chia - skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu?

Coraz więcej mówi się o dobroczynnych właściwościach nasion chia. Czy są one świetnym sposobem także na to, by skutecznie oczyścić organizm z toksyn?

nasiona chia.jpg

Nasiona chia - skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu?

 

Żyjemy w środowisku, które jest coraz bardziej zanieczyszczone. Niestety, żywność którą spożywamy również coraz częściej pełna jest niekoniecznie dobrych dla nas składników...

Organizm nie zawsze zatem skutecznie potrafi sobie poradzić z tym, by te wszystkie toksyny skutecznie usunąć. Wspomaganie naturalnego oczyszczanie staje się zatem konieczne.

Aby skutecznie usunąć toksyny najlepiej jest stosować jak najbardziej naturalne środki. Bardzo dobrym produktem, który może nam w tym pomóc są coraz bardziej popularne nasiona chia.

 

Szałwia hiszpańska, czyli nasiona chia, to produkt, który od niedawna pojawił się na naszym rynku, ale coraz więcej osób zaczyna włączać je do swojej diety ze względu na ich niezwykłe zdrowotne właściwości. Największą popularność nasiona zyskały do tej pory w Ameryce Południowej.

Zobacz też: OTO 7 PRODUKTÓW, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ 

Dzięki dużej ilości błonnika, szałwia hiszpańska bardzo dobrze usprawnia pracę jelit. To sprawia, że świetnie nadaje się jako składnik, który ma pomóc w usuwaniu z organizmu toksyn. Oprócz tego, dobrze nawadniają organizm, co także wspomaga jego oczyszczaniu.

Nasiona chia można dodawać do sałatek, używać jako przyprawy do mięs, czy przygotowywać z nich napar, tak jak z popularnego lnu. Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się szkodliwych substancji z organizmu warto włączyć je do codziennej zdrowej diety.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 04.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Oczyszczanie organizmu z toksyn nie jest rzeczą łatwą i szybką. A dodatkowo na co dzień się czymś „podtruwamy” i ciężko wyeliminować wszystko, co szkodliwe. Dla mnie zbawienne okazały się koktajlewarzywne.pl Piję zamiennie, w zależności od tego co uważam za potrzebne. Początkowo w ogóle stosowałam je w ramach diety, teraz po prostu dla zdrowia.
Dodano: 2015-07-21 15:37:12 Zgłoś nadużycie
Anonim Dodano: 2015-07-05 12:10:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×