Naturalne sposoby na pozbycie się afty

Afta to mały stan zapalny, który pojawia się na wewnętrznej stronie warg, policzków, podniebieniu, jak również na języku. Leczenie tego dyskomfortu jest dość żmudne, jednak można sobie pomóc domowymi sposobami. Sprawdź, jakimi!

ThinkstockPhotos-469355742.jpg

Krople miodu

Miód ma właściwości antybakteryjne, dlatego może okazać się skutecznym lekarstwem. Należy osuszyć chusteczką miejsce z aftą, a następnie nałożyć dwie-trzy krople miodu. Najlepiej trzymać okład tak długo, jak to możliwe.

Soda oczyszczona

Ten specyfik jest bakteriobójczy, a także zwalcza wirusy. Należy rozpuścić sodę oczyszczoną w wodzie i używać jako płukanki do ust, utrzymując roztwór w ustach tak długo, jak to możliwe. Najlepiej powtarzać kilka razy dziennie.

Zobacz też: Jak pozbyć się zajadów?

Napar z szałwii

Ta roślina jest często używana w medycynie naturalnej na wszelkiego rodzaju zapalenia
i rany. Gotuj wodę z szałwią przez kilka minut, następnie ostudź przez około 10 minut.
Odcedź i używaj jako płukanki do ust, gdy napar jest jeszcze ciepły. Aby efekty pojawiły się szybciej, powtórz kilka razy dziennie.

Aloes

Ta roślina to skarbnica wielu leczniczych właściwości, dlatego warto mieć ją pod ręką w domu.
Do leczenia afty będzie potrzebna przecięta wzdłuż łodyżka aloesu. Należy ją aplikować na chore miejsce i przytrzymać. Taki zabieg zmniejsza ból i łagodzi podrażnienie.

Woda utleniona

Rozpuść jedną część wody utlenionej w dwóch częściach wody. Należy płukać usta tą miksturą trzy razy dziennie. Ten sposób może powodować dyskomfort, ale jest skuteczny.

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 27.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar