Naukowcy odkryli nowy sposób na zwalczanie otyłości? Zobaczcie

Otyłość to choroba XXI wieku. Naukowcy wciąż próbują znaleźć sposób, by móc z nią skutecznie walczyć. Czy tym razem im się udało?

otyłość.jpg

Naukowcy odkryli nowy sposób na zwalczanie otyłości? Zobaczcie

 

Z nadwagą i otyłością zmaga się coraz więcej osób. Niepokojące jest to, że w tej grupie coraz częściej pojawiają się dzieci. Niestety jakość żywności, którą spożywamy, a także ograniczenie ruchu sprawia, że otyłość to jednak z najczęstszych chorób.

Jednym z głównych składników, który znacząco przyczynia się do powstawania otyłości jest tłuszcz. To własnie w związku z nim dokonano ostatnio przełomowego odkrycia.

Zobacz też: 5 ZDROWYCH TŁUSZCZÓW, KTÓRE POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ W TWOJEJ DIECIE 

Naukowcy z  Ingestive Behaviour Research Centre at Purdue University w USA zidentyfikowali i określili smak tłuszczu. Według badaczy, takie odkrycie może być przełomowe w leczeniu otyłości i chorób serca.

 

- Nasz eksperyment dostarcza dowód na to, że tłuszcz zapewnia doznania smakowe, a także tego, że jego smak różni się od innych. "Identyfikacja smak tłuszczu zdecydowanie wpływa także na zagadnienia zdrowotne. - mówi  profesor Richard Mattes.

Zobacz też: CUKIER I TŁUSZCZ - CZY W DUŻYCH ILOŚCIACH MOGĄ NISZCZYĆ NASZ MÓZG? 

Dzięki identyfikacji smaku tłuszczu możliwe będzie produkowanie nowych i znacznie lepszych zamienników tradycyjnego i niezdrowego tłuszczu.

Wprowadzenie takich zmian może znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się choroby jaką jest otyłość. Używanie zdrowszych zamienników, które będą miały taki sam smak sprawi, że zagrożenie związane z nadwagą, czy chorobami z nią powiązanymi zmaleje. 

Myślicie, że to przełomowy moment w walce z otyłością? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 24.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Najpopularniejsza i najstarsza metoda odchudzania?Regularne ćwiczenia oraz dieta.Podstawą jest oczywiście wykonanie stosownego badania aby przypadkiem nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.I tutaj medycyna daje nam możliwość poznania możliwości swojego organizmu poprzez badanie genetyczne genetic lab.Niedość,że zyskujemy spersonalizowaną dietę oraz treningi to jeszcze raport z tego badania jest przydatny u wielu lekarzy specjalistów.Warto zajrzeć na geneticlab.com aby bliżej zapoznać się z badaniem.
Dodano: 2016-02-12 11:49:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Do odchudzania, codziennej diety i po prostu lepszego samopoczucia proponuje wszystkim wodę leczniczą wspomagająca odchudzanie, metabolizm. Sama w procesie odchudzania stosuję wodę leczniczą Dziedzilla, która wypłukuje zbędne toksyny czy też szkodliwe substancje a zastępuje je mikroelementami niezbędnymi dla organizmu. Wodę można zamówić na woda-lecznicza.pl
Polecam z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam wszystkie kobiety zaczynające diety czy proces odchudzania i trzymam za was mocno kciuki ! :D
Dodano: 2015-08-17 10:26:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeżeli ktoś odchudza się polecam zastosowanie suplementu figurena slim, świetnie przyśpiesza efekt, ja zauważyłam 2 razy szybszą utratę wagi, jestem bardzo zadowolona. Tutaj link: http://figurena.pl
Dodano: 2015-07-27 15:06:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
Odchudzanie to wcale nie taka prosta sprawa. Wielokrotnie próbowałam diet, ale albo chodziłam głodna albo brakowało mi czasu na przygotowanie tych „mini” porcyjek albo brakowało też czasu, żeby iść do sklepu codziennie i kupić te 100g czegoś:/ idealnym rozwiązaniem, bynajmniej dla mnie, okazały się koktajlewarzywne.pl Koktajl wypijam zamiast śniadania (od 3 tygodni) i udało mi się zrzucić 2,5kg. Nie głodzę się, nie chodzę sfochowana grając innym n nerwach. Dla mnie super.
Dodano: 2015-07-27 10:11:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mniej cukru, dużo ruchu, zdrowy sen. To wszystko ma wpływ na odchudzanie. Ale czy kolagen z jedzenia wpływa na naszą sylwetkę? Przeczytaj nasz redakcyjny artykuł:
http://kolagendlakobiet.pl/kolagen-w-jedzeniu/
Dodano: 2015-07-25 13:39:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×