Naukowcy wiedzą, o jakiej porze powinniśmy rozpoczynać pracę

Niektórzy z nas mają wybitny problem z rannym wstawaniem. Naukowcy ostrzegają - wstawanie przed 9 może być dla nas niebezpieczne.

Naukowcy wiedzą, o jakiej porze powinniśmy rozpoczynać pracę

Nie ma co ukrywać, że szkoła, studia, praca, często zaczynają się wcześnie rano, a niektórzy mają ogromny problem z porannym zwleczeniem się z łóżka i chętnie zanuciłoby "Budzikom śmierć".

Naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie orzekli, że wstawanie przed godziną 9 to tortury dla organizmu. Paul Kelley twierdzi, że kiedy tak wcześnie wstajemy, narażamy swój organizm na wyczerpanie, które pojawia się szczególnie wtedy, kiedy źle spaliśmy.

Zobaczcie także: Zespół niespokojnych nóg: przyczyny, objawy i leczenie - czyli to, co warto wiedzieć

Osoby, które nie przekroczyły 55. roku życia potrzebują więcej snu niż osoby, które mają więcej lat. Brak snu oddziałuje na koncentrację i pamięć długotrwałą.

Zapewne niejedna z was zna ten stan, kiedy ze zmęczenia jest rozdrażniona i pełna niepokoju. To nie jedyne konsekwencje niedoboru snu. Powoduje on również przybieranie na wadze, czy wysokie ciśnienie. U dzieci objawia się to nawet gorszymi wynikami w nauce. Dr Kelley uważa, że gdyby dzieci więcej spały, lepiej by zdawały egzaminy.

Zobaczcie także: Pierwsze symptomy zwiastujące migrenowy ból głowy z aurą

To logiczne, ponieważ nasz organizm wybudza się wtedy, kiedy odpowiednio wypocznie, stąd u niektórych tak wielokrotne przestawianie czasu drzemki.

Naukowcy twierdzą, że dzień powinniśmy rozpoczynać nie wcześniej niż o 10.

Kelley twierdzi, że nasze społeczeństwo jest pozbawione snu. Jego brak porównuje do trucizny wpływającej na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, a na jej działanie najbardziej narażone jest serce i wątroba.

Zobaczcie także:


Źródło: Daily Mail
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 21.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
naukowcy przeprowadzają coraz więcej badań nikomu i do niczego nieprzydatnych. już to widzę, jak szkoła i praca zacznie się rozpoczynać "w samo południe". marzenie...
Dodano: 2015-10-12 22:01:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×