Niedobór jednej witaminy może powodować nadwagę i chorobliwą otyłość?

Nadwaga i otyłość wiąże się często także z niedoborem wielu witamin. Czy to, że do naszego organizmu nie wpływa odpowiednia ilość witaminy D ma znaczący wpływ na to, że jesteśmy otyli?

otyłość.jpg

Niedobór jednej witaminy może powodować nadwagę i chorobliwą otyłość?

 

Wiele osób szuka sprawdzonej i bezpiecznej metody na walkę z otyłością. Ci, którzy decydują się na zmianę stylu życia, większy wysiłek fizyczny i zdrową dietę z pewnością zauważą efekty. Czy jednak oprócz tego coś może znacząco wpływać na zmianę naszej wagi?

Okazuje się, że tak. Naukowcy z University of Milan we Włoszech, potwierdzają, że powikłania związane z otyłością, a także jej znaczny rozwój, są powiązane z niedoborem witaminy D. 

Zobacz też: JAK ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY? ODDYCHAJ! - OTO ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE NAUKOWCÓW 

Przeprowadzone badania pokazały, że niedobór tego składnika występuje u praktycznie wszystkich pacjentów leczących się na otyłość. Ci, którzy walczą z nadwagą mają zazwyczaj niedobór w granicach 6 procent, a osoby walczące z większą otyłością nawet w granicach 30-40 procent.

 

Jeśli zatem, choć dość mocno się staramy, nasza waga nie chce ruszyć, może warto zastanowić się, czy problem czasem nie jest właśnie w niedoborze tej witaminy. Gdzie możemy ją znaleźć? 

Witamina D obecna jest w takich produktach jak jajka, mleko, dojrzewające sery, a przede wszystkim w rybach morskich.

Zobacz też: POZNAJ 7 PROSTYCH KROKÓW, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ 

Witaminę D możemy także czerpać ze słońca. Wystawienie około 20 procent ciała na 15-20 minut działania promieni słonecznych może sprawić, że dostarczymy organizmowi nawet do 90 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Nasze ciało nie może być jednak posmarowane żadnymi filtrami UV, gdyż blokują one praktycznie całkowicie dopływ witaminy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 14.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×