Niezwykłe właściwości ananasa - jak wpływa na nasze zdrowie i urodę?

Egzotyczne owoce mają w sobie naprawdę dużo zalet. Ananas posiada właściwości, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i urodę, zobaczcie.

ananas.jpg

Niezwykłe właściwości ananasa - jak wpływa na nasze zdrowie i urodę?

To, że owoce bardzo dobrze a nas wpływają wiemy wszyscy. Dlatego powinny być nieodłącznym elementem naszej diety.

Ananas to egzotyczny owoc, który zadomowił się u nas już na stałe. Oprócz tego, że świetnie nadaje się do tego, by podawać go jako dodatek, czy jadalną ozdobę, to bardzo dobrze dba o nasze zdrowie.

Przede wszystkim owoc ten poprawia trawienie i oczyszcza jelita. Dzięki dużej zawartości bromelainy dobrze rozkłada gromadzące się w naszym organizmie białka. Co więcej sprawdza się przy problemach trawiennych

 

Ananas to owoc, po który powinny sięgać osoby mające problemy z nadciśnieniem, bowiem obniża on ciśnienie krwi. Owoc ten ma także działanie przeciwzapalne, dlatego świetnie sprawdzi się jako okład przy skręceniach, stłuczeniach, zwichnięciach, czy różnych obrzękach.

Zobacz też: JAK OBRAĆ I EFEKTOWNIE PODAĆ ANANASA? 

Duża ilość witaminy C, która znajduje się w tym owocu sprawia, że jego jedzenie podnosi poziom odporności organizmu na różne wirusy i bakterie. 

Jest on także wskazany dla osób, które cierpią na astmę. Beta-karoten, który znajduje się w ananasie może zmniejszać ryzyko rozwoju astmy, a także złagodzić jej aktualne dokuczliwe objawy.

Zobacz też: BORÓWKI I ICH NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI - DLACZEGO WARTO JE JEŚĆ?

Ananas wpływa także bardzo korzystnie na naszą urodę. Duża zawartość witaminy C i przeciwutleniaczy pomaga zapobiegać uszkodzeniom skóry, a także przyczynia się do tworzeniu kolagenu, który utrzymuje skórę elastyczną i młodą.

Nie warto się zatem długo zastanawiać, ananas to z pewnością owoc, po który warto sięgać!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 19.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×