Nordic walking - jak chodzić, żeby schudnąć?

Kilka praktycznych informacji (i filmik!) dla osób, które chciałyby chodzić z kijkami.

nordic-walking.jpgChodzenie z kijkami zamiast wylewania potów na siłowni i biegania kilometrów? Czemu nie?! Jeśli chcecie zgubić kilka kilogramów - to nordic walking może być doskonałym pomysłem na rozruszanie swojego organizmu, wymodelowanie sylwetki i spalenie kalorii. 

Nordic walking to sport właściwie dla każdego. Okazuje się, że takie spacery mogą odbywać nawet kobiety w ciąży, osoby, które chorują na cukrzycę, mają nadwagę czy problemy z układem krwionośnym. To dobra dyscyplina dla osób, które lubią wychodzić z domu i spacerować na świeżym powietrzu. 

 POLECAMY: Hoopdance, czyli taniec z hula hop

1. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ NORDIC WALKING? 

Nordic walking może być skuteczną bronią w walce z nadprogramowymi kilogramami, pod warunkiem, że oprócz regularnych treningów postawicie też na zdrowe odżywianie i po przechadzce z kijkami nie sięgniecie po hamburgera i nie popijecie go puszką coli. 

Nie wystarczy chodzić i nosić ze sobą kijki - liczy się odpowiednia technika. Bez tego, nawet jeśli będziecie robić długie dystanse, efekty mogą się znacznie różnić od tych, jakie sobie wymarzycie. Godzinny spacer z kijkami pozwala średnio spalić ok. 120 kcal. Wiele zależy też od przemiany materii, tego, z jaką wagą początkową startujecie, jak się odżywiacie i jak często będziecie odbywały takie treningi i jak bardzo będą one intensywne. 

Nordic walking wpływa korzystnie na pracę mięśni (w trakcie takiego "spacerku" pracuje ich aż 90 proc.!), a regularne treningi poprawiają wydolność oddechową, ukrwienie mięśni i... samopoczucie!

2. JAK CHODZIĆ, ŻEBY SCHUDNĄĆ?

Jak już pisałyśmy, samo chodzenie z kijkami może przynieść marne efekty, jeśli nie będzie to trening intensywny i wykonywany w prawidłowy sposób. 

Zobaczcie filmik opublikowany przez Spokey Polska, w którym pojawiły się wszystkie niezbędne informacje dotyczące nauki nordic walking:

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 21.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Crossfit też pomaga w zrzucaniu wagi, tylko jest dla ludzi bardziej aktywnych fizycznie :) http://www.eco-vit.pl/crossfit-co-musisz-o-nim-wiedziec/
Dodano: 2016-05-15 13:23:26 Zgłoś nadużycie
fiołek
nie czaję, przecież lepiej żeby w ogóle chodzić niż wcale -.- ja tam nie miałam żadnych zaleconych aktywności fizycznych ale przy okazji brania tabsów iQgreen zaczęlam łazić z kijkami od tak, żeby się po prostu rozruszać i fajnie pooddychać świerzym powietrzem, nie róbcie afery. A schudnąć można w inny sposób,, ,jak ja np. 13 kilo po tabsach.
Dodano: 2016-04-22 23:24:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja zdecydowałam się na slimcea. namówiła mnie sąsiadka z która wieczorami wychodzę na papieroska :) widziałam że sama schudła ale nie wiedziałam jak, w końcu udało mi się z niej to wydusić. Stosuje miesiąc i potwierdzam działanie suplementu slimcea.
Dodano: 2016-04-22 10:27:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×