Nowe buty, nowe odciski? Zobacz, jak sobie z nimi radzić!

Lato to idealna pora na kupno nowych butów. Niestety, nierozchodzone szpilki czy sandałki bardzo często powodują bolesne odciski... Jak szybko się ich pozbyć?

odciski.jpg

Wreszcie kupiłaś sobie piękne, letnie buty, jednak wystarczyło, że założyłaś je raz, a na stopach pojawiły się bolesne odciski? Zgrubiały i podrażniony naskórek powoduje ból i skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, dlatego warto pozbyć się go jak najszybciej. Na szczęście na ratunek przychodzą sprawdzone, domowe sposoby! Oto one:

Okład z cebuli

Co prawda nie pachnie zbyt przyjemnie, ale potrafi działać cuda. Wystarczy pokroić cebulę w cieniutkie plasterki, a następnie przyłożyć do odcisku i owinąć bandażem. Pamiętaj, aby nigdy nie nakłuwać odcisku- warto poczekać aż sam zmięknie i pozbyć się go za pomocą pumeksu. Dzięki temu na stopie nie będzie żadnego śladu po odcisku.

Chleb, mleko i krochmal

Doskonale sprawdza się na opuchniętych od odcisków piętach. Wystarczy wymieszać 1 łyżkę krochmalu z 1 łyżką mleka i  dodać ugniecioną kromkę chleba. Powstałą w ten sposób mieszankę należy przyłożyć do pięty i owinąć bandażem.

Plasterki na odciski 

Są dostępne w każdej aptece. Nie tylko uśmierzają ból i łagodzą stan zapalny, ale także chronią obolałą piętę przed kolejnymi otarciami. Plasterek należy nosić jak najdłużej- najlepiej do momentu, w którym sam odpadnie.

Aspiryna z sokiem z cytryny

Aspirynę należy połączyć z sokiem w taki sposób, aby powstała gęsta papka. Następnie wystarczy przyłożyć ją na skórę na około 20 minut. Ten sprawdzony okład błyskawicznie usuwa bolesne dolegliwości.

Olejek rycynowy

Okazuje się, że jego działanie warto sprawdzić nie tylko na włosach czy paznokciach... Odcisk należy smarować olejkiem dwa razy dziennie. Dzięki temu zrogowaciała skóra bardzo szybko zacznie się złuszczać. 

Zanim znowu założysz swoje piękne, nowe buty, daj stopom odpocząć. Poczekaj aż miejsce, w którym pojawił się odcisk w pełni się zregeneruje. Pamiętaj także, że z odciskiem, który wyjątkowo trudno wyleczyć warto wybrać się do lekarza- dzięki temu uchronisz się przed infekcjami.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 01.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×