O jakiej porze dnia jesteśmy najbardziej produktywni?

W ciągu dnia nie zawsze jesteśmy tak samo wydajni, a nasz umysł ma czasem spadek formy. O jakiej porze zatem powinniśmy zabierać się za trudne i bardziej wymagające zadania?

produktywność.jpg

O jakiej porze dnia jesteśmy najbardziej produktywni?

 

Świat wymaga od nas, byśmy zawsze byli w pełni gotowi na to, by dać z siebie jak najwięcej. W pracy pełna koncentracja przez długi czas jest niezbędna. Nasz umysł czasem się buntuje i daje nam odczuć, że dana godzina w ciągu dnia niekoniecznie jest najlepszym momentem do wykonywania trudnych zadań.

To, kiedy zabieramy się za realizację trudniejszych celów może mieć wpływ na to jak je wykonamy i czy w ogóle będziemy w stanie im sprostać. Okazuje się, że w ciągu dnia są chwile, kiedy nasz umysł lepiej radzi sobie z trudnymi rzeczami, warto to zatem wykorzystać.

 

Oczywiście, to kiedy jesteśmy najbardziej produktywni zależy od wielu czynników, takich jak dobry sen, zdrowie, prawidłowa dieta. Jednak jeśli jednak dbamy o siebie i dokładamy wszelkich starań, by nie można nam było nic zarzucić w kwestii tych właśnie elementów, naukowcy są w stanie określić porę kiedy powinniśmy podejmować się najtrudniejszych zadań, które czekają nas danego dnia. Kiedy zatem jesteśmy najbardziej produktywni?

Okazuje się, że pierwsze 2 godziny po przebudzeniu nasz umysł jest najbardziej aktywny i gotowy do działania. Często marnujemy jego potencjał delektując się poranną kawą i odkładając trudniejsze zadania na znacznie późniejszą porę.

Warto zatem nieco zmienić plan działania i spędzić poranek wykonując czynności, które wymagają od nas dużego zaangażowania intelektualnego i zdolności poznawczych. Zresztą, chyba lepiej jest trudne rzeczy mieć szybko za sobą i cieszyć się później swobodniejszym dniem.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 18.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar