Obalamy mit o leczeniu bolących stawów bezruchem!

Tagi: stawy flabelos

Według dzisiejszego stanu wiedzy, choroby stawów nie da się wyleczyć. Możemy zmniejszyć ból, natomiast leczenie jest jedynie objawowe. Ruch jest najskuteczniejszym lekiem na ból, wymaga jednak ogromnych wysiłków od chorego.

Obalamy mit o leczeniu bolących stawów bezruchem!

Obalamy mit o leczeniu bolących stawów bezruchem!


Problemy ze stawami, choroba cywilizacyjna
Choroba stawów dotyka więcej, niż jedną trzecią mieszkańców krajów rozwiniętych i liczba ta wciąż wzrasta. Leczenie schorzeń wynikających ze zwyrodnienia lub zapalenia stawów na dzień dzisiejszy jest niemożliwe. W związku z powyższymi skuteczna profilaktyka i powstrzymanie niepożądanych zmian jest najważniejszym działaniem.

Najgorsze, co możemy zrobić, gdy stawy bolą to nie ruszać się
Leczenie schorzeń układu kostno-stawowego przez długi czas odbywało się poprzez odpoczynek i leżenie w bezruchu. Wcześniej uważano, że procesy regeneracji i odnowy stawów zachodzą w skutek oszczędzania i odciążania powierzchni stawowych. Nic podobnego, dziś już wiemy, że te założenia są błędne. W przypadku braku ruchu tkance otaczającej staw grozi wysuszenie, a odciążanie bolącego stawu np.: kolana powoduje, że wytwarza się mniej mazi stawowej, a w konsekwencji powierzchnie stawowe pozbawione naturalnego "smaru" pracują coraz gorzej. Odciążanie stawu powinno się odbywać przez wzmocnienie otaczających go mięśni i więzadeł. Dzięki temu uzyskamy odciągnięcie powierzchni stawowych od siebie. Gdy odpoczywamy mięśnie wiotczeją najszybciej, przyczyniając się do coraz większego obciążenia stawu.  

Prewencja
Młodzi ludzie są również objęci ryzykiem wystąpienia choroby stawów, dlatego powinni zwracać szczególną uwagę na dobrą kondycję swoich stawów. Brak ruchu zaburza proces wytwarzania mazi stawowej, w skutek czego zwęża się jama stawowa, powstają wypustki kostne, powierzchnia stawowa traci swoją gładkość, a kości zaczynają napierać na siebie w trakcie ruchu. To wszystko prowadzi do ścierania się powierzchni stawowych i procesów zapalnych w obrębie torebki stawowej, co może powodować nieodwracalne zmiany w stawie, a w ostateczności konieczność wszczepienia protezy stawowej. Jeśli wizja ta przeraża czytelnika, warto zacząć ćwiczyć już DZIŚ.  

Cud ruchu
Według badań medycznych codzienny ruch, godzina spędzona na spacerze czy joggingu zmniejsza bóle stawów u pacjentów po upływie zaledwie tygodnia. Najważniejsze aby pacjent się przemógł, zwalczył swoje obawy i zniósł ból pojawiający się podczas pierwszych kilku ćwiczeń. Dzięki ruchowi możemy osiągnąć rewelacyjne efekty, poprawiając stan zdrowia i komfort psychiczny pacjentów.

Wygodne, skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy również oszczędzić na czasie:  urządzenie do terapii dynamicznej FLABeLOS.

Obalamy mit o leczeniu bolących stawów bezruchem!

Nie każdy ma czas na to, by codziennie wybrać się w miejsce wolne od spalin i hałasu samochodów, by pospacerować lub pobiegać. W przypadku osób z dużą nadwagą o joggingu nie ma  mowy, nawet spacer może się okazać zbyt uciążliwy. W takich przypadkach warto wypróbować urządzenie do terapii dynamicznej FLABeLOS, dzięki któremu 10-20 minut dziennie wystarczy, by wprawić w ruch wszystkie partie naszego ciała, nie obciążając przy tym ani stawów, ani serca, ani płuc.

Regularne ćwiczenia poprawiają krążenie krwi w stawach, wzmagają produkcję mazi stawowej, dzięki czemu powierzchnie stawowe stają się bardziej śliskie. Jeśli więc często i systematycznie używamy FLABeLOSa, nasz organizm będzie wytwarzał regularnie "smar" potrzebny stawom,  nasze ruchy staną się miękkie, a ścieranie chrząstki zatrzyma się. 

Więcej informacji o urządzeniu znajdziesz TUTAJ


Obalamy mit o leczeniu bolących stawów bezruchem!


Obalamy mit o leczeniu bolących stawów bezruchem!

Źródło/Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 08.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
oe4flex
Witam ponownie! Dla osób w wieku 50+ zalecam stosowanie 4Flex Silver + wapń + witamina D. Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Natomiast witamina D bierze udział w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystaniu wapnia, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, utrzymaniu zdrowych kości oraz prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
Dodano: 2015-01-22 16:00:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
A osoby w moim wieku (63 lata) mogą go przyjmować?
Dodano: 2015-01-22 12:20:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
Witam! Bardzo dobrym wspomaganiem podczas występowania bólu w kolanie będzie suplement diety 4Flex. Zawiera on w składzie Fortigel - kolagen naturalnego pochodzenia. Kolagen to białko, które stanowi budulec macierzy chrząstki (95%), a białko w postaci peptydów pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Profilaktycznie można stosować go nieprzerwanie, tak aby we właściwy sposób wspomagać ochronę stawów (nie tylko w przypadku kontuzji). Zaleca się regularne jego stosowanie przez dłuższy czas (minimum 3 miesiące).

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
Dodano: 2015-01-10 17:42:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×