Od czego zależy samopoczucie kobiet?

Zobaczcie, do jakich wniosków doszli naukowcy po przeprowadzeniu ankiet w 5 krajach.

samopoczucie-od-czego-zalezy.jpgZastanawiałyście się kiedyś nad tym, co to takiego jest właściwie samopoczucie i dlaczego raz czujemy się lepiej, raz gorzej? Badania przeprowadzone przez The Economist Intelligence Unit wykazały, od czego zależy dobre samopoczucie. 

 Zobacz także: Co kobiety cenią w mężczyznach bardziej od wyglądu?

W badaniu wzięły udział 453 kobiety w wieku od 15 do 61 lat z pięciu krajów - Francji, Niemiec, Meksyku, Indii i Brazylii. Uczestniczki miały za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań zawartych w ankiecie. 

Analiza wyników wykazała, że kobiety najczęściej kojarzą dobre samopoczucie w odniesieniu do zdrowia fizycznego i sprawności a także diety. Wyniki kobiet różniły się bardzo w zależności od tego, z jakiego kraju pochodziła dana kobieta i jak była zamożna. Niemki i Francuski rzadziej deklarowały, że czują się "dobrze" czy "wspaniale" w porównaniu np. z mieszkankami Indii, Meksyku czy Brazylii, chociaż te są znacznie biedniejsze i mają więcej społecznych problemów. Za najmniej szczęśliwe okazały się kobiety w wieku 46-60 lat. Okazało się, że dobre samopoczucie kobiet zależy nie tylko od dobrego stanu zdrowia i wysokich dochodów, lecz także od sytuacji społecznej, kulturowej, wieku i układu odniesienia. 

Największą przeszkodą w osiągnięciu dobrego samopoczucia, według ankietowanych, jest niedobór snu i niedostateczna aktywność fizyczna. 

Zobacz także: Faceci - "ciacha" z bajek Disneya

Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 29.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Chcesz schudnąć przed wakacjami? Wejdź na stronę igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania!
Dodano: 2018-05-03 12:31:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
5 krajów? na te sto kilkadziesiąt, które istnieją na Ziemi? wow, niezwykle wiarygodne badania.
Dodano: 2016-04-01 16:20:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wiecie, ze można złagodzić objawy pms i bóle menstruacyjne? Czytałam gdzieś o wiesiołku i kupiła sobie z oleovitum. Naprawde działa cuda :)
Dodano: 2016-04-01 07:06:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×