Odkryj kaszę jaglaną

Jej właściwości wykorzystuje tradycyjna medycyna chińska. Uwielbiają ją wegetarianie. Kasza jaglana to jeden z podstawowych składników zdrowej diety.

kasza jaglana

Odkryj kaszę jaglaną

Kasza jaglana to najzdrowsza spośród wszystkich kasz. Pozyskiwana z omłóconego prosa stanowi źródło żelaza i krzemionki. Ta ostatnia wpływa niezwykle korzystnie na wygląd naszych paznokci, włosów i skóry.

Kasza jaglana ma więcej zalet. Reguluje funkcje układu odpornościowego, wspomaga odchudzanie oraz układ pokarmowy. Pomaga zwalczać wszelkie infekcje, w których organizm produkuje zbyt wiele wydzieliny: od kataru po upławy. Polecana jest osobom na diecie bezglutenowej oraz borykającym się z problemami wątroby czy trzustki.

Jest lekkostrawna i  daje energię. Najczęściej przyrządza się ją rano, z dodatkiem suszonych owoców. W przypadku choroby można zrobić z niej kleik. Kasza jaglana stanowi też doskonałą alternatywę dla słodyczy. Zapieczona z bakaliami i owocami w smaku może śmiało konkurować na przykład z szarlotką!

Kasza jaglana to również wspaniały dodatek do zwykłych dań. Z powodzeniem może zastąpić na naszych stołach kaszę gryczaną.

Kasza jaglana łatwo chłonie wilgoć, dlatego istotny jest sposób jej przechowywania. Nie należy trzymać jej w zbyt szczelnym zamknięciu. Najlepiej włożyć ją do papierowej torby albo przewiewnego opakowania, a po zrobieniu zapasów na stałe włączyć do domowego jadłospisu!


Przeczytaj również:

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Zdrowotne właściwości truskawek

Woda dla zdrowiaDodał(a): Małgosia Grygiel , Piątek 22.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×