Ośmioletnia dziewczynka choruje na... raka piersi!

Wydawać by się mogło, że nowotwory piersi dotykają tylko dojrzałych kobiet, lecz to nieprawda. Poznajcie historię pewnej 8-latki.

Ośmioletnia dziewczynka choruje na... raka piersi!
Screen z YouTube

Nowotwory każdego roku przyczyniają się do zgonów wielu dzieci. Najczęstszym jest białaczka, ponieważ występuje u 26% chorych dzieci. Kolejnym pod względem częstotliwości zachorowania są nowotwory układu krwionośnego, guz mózgu oraz nowotwory lite.

U Chrissy Turner stwierdzono wydzielniczego raka piersi. Zazwyczaj dotyka on kobiet przed 30 rokiem życia. Do tej pory nie zdarzyło się, aby zachorowała na niego ośmiolatka, lecz lekarze podkreślają, że coraz częściej zaczynają na niego chorować młode dziewczyny.

Nowotwory nie są obce rodzinie dziewczynki, bowiem zmagali się z nimi rodzice Chrissy. Mama miała raka szyjki macicy, a ojciec Tory miał chłoniaka. Tata Chrissy obecnie walczy z nawrotem choroby i choć jest weteranem wojennym, nie przypuszczał, że najcięższą dla niego walką będzie ta z nowotworem. Leczenie rodziców było bardzo drogie, przez co ich sytuacja ekonomiczna jest tragiczna. Obecnie bliscy Chrissy zbierają fundusze na leczenie jej i ojca.

Zobaczcie także: Kobieta karmi dziecko piersią po tym, jak w czasie ciąży przeszła mastektomię

Nietrudno się domyślać, że choroba córki mocno przytłoczyła całą rodzinę. Mama dziewczynki mówi: Załamałam się, gdy okazało się, że córeczka jest chora, ale ciągle walczymy. Robimy wszystko, by każdego dnia uśmiechać się, iść naprzód z podniesioną głową i robić wszystko, by przetrwać tę ciężką próbę. Na szczęście wspierają ich bliscy.
Zobaczcie także:Foto: YouTube@Nicolas Jones

Dodał(a): Natalia , Wtorek 08.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×