Ostropest plamisty - dlaczego musisz zacząć go zażywać?

To roślina, która w organizmie działa prawdziwe cuda! Zobacz, dlaczego warto zacząć ją zażywać!

ostropest.jpg

Ostropest plamisty w medycynie ludowej znany jest już od... 2000 lat. Pierwsze wzmianki na temat właściwości ostropestu pojawiały się w starożytnej literaturze medycznej w Grecji już ok. 40 r. n.e. 

Dziś wydaje się, że o ostropeście i jego właściwościach detoksykacyjnych oraz odżywczych dla organizmu nieco zapomnieliśmy. Niesłusznie!

Ostropest może bowiem zdziałać więcej niż niejeden lek, a do tego jest w pełni naturalny! Jak go zatem używać i na co nam pomoże? 


Na ratunek wątrobie

Ostropest plamisty jest najlepszym przyjacielem naszej wątroby. Chroni ją przed działaniem szkodliwych składników, np. alkoholu czy grzybów. Ma również właściwości odtruwające i detoksykujące. Wspomaga też regenerację wątroby. Ostropest pomocny jest nawet w takich przypadkach, jak choroby wątroby (zapalenia różnego typu), nadużywanie alkoholu, czy długotrwała, zła dieta. Profilaktyka nowotworów

Ze względu na bogactwo antyoksydantów, czyli tzw. przeciwutleniaczy neutralizujących szkodliwe działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za rozwój nowotworów w naszym organizmie, ostropest plamisty stanowi wspaniałą ochronę przed różnego typu nowotworami.

W ostropeście znajdziemy także bardzo cenny składnik - silibininę, która wykazuje działanie wprost antynowotworowe, wspomagające leczenie niektórych przypadków raka. Co więcej, zażywanie ostropestu jako lek przeciwnowotworowy jest sposobem zupełnie naturalnym, bez niepotrzebnej chemii zawartej w środkach chemicznych. Piękna cera... gwarantowana!

Dzięki temu, że ostropest oczyszcza zarówno wątrobę, jak i cały organizm, po dłuższym czasie stosowania go, widać znaczącą różnicę na twarzy u osób, u których w związku z problemem z detoksykacją organizmu dochodzi do powstawania wyprysków.

Ostropest poleca się więc zwłaszcza osobom, które w dorosłym wieku mają problem z trądzikiem. A jeśli problem niedoskonałości skóry Ci nie straszny, ale chciałabyś wyglądać po prostu zdrowiej i bardziej promiennie - również polecamy Ci niezawodny ostropest plamisty!


Jak zażywać ostropest?

Ostropest możemy przyjmować pod kilkoma postaciami. Znajdziemy go w sklepach ze zdrową żywnością w postaci zmielonych lub też gotowych do zmielenia nasion nadających się do smoothie, dań, sałatek. 

Tę cenną dla organizmu roślinkę możemy też nabyć w formie "herbatki" zamkniętej w torebkach i pić z niej napar. W każdej aptece znajdziemy również tabletki z kompleksem flawonolignanów pozyskiwanym z owoców ostropestu, czyli tzw. sylimarynę. Możemy zatem równie dobrze zaopatrzyć się w tę wygodną do zażywania formę ostropestu. Kto nie może stosować ostropestu?

Zażywania ostropestu plamistego nie poleca się osobom z niedrożnymi kanałami żółciowymi, kobietom w ciąży oraz w okresie laktacji. Nie poleca się go także w przypadku bardzo silnych zatruć.   

zdjęcie: iStock  
Dodał(a): Natalia Fijał , Wtorek 30.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Rzeczywiście ostropest w ostatnim czasie robi prawdziwą furorę. Znalazłam dobry materiał na jego temat https://pl.scribd.com/document/337515446/Ostropest-plamisty Miłej lektury!
Dodano: 2017-02-03 19:10:32 Zgłoś nadużycie