Oto skuteczne domowe sposoby na zajady

Zajady to bardzo uciążliwy problem, który czasem nawet przeszkadza nam normalnie funkcjonować i cieszyć się normalnymi czynnościami. Jak sobie z nimi poradzić?

sposoby na zajady.jpg

Oto skuteczne domowe sposoby na zajady

Zajady na ustach to coś co niestety dokucza nie jednemu z nas. Taki problem może sprawić, że nie tylko ciężko nam jest uśmiechać się, ale także może odebrać nam całą przyjemność z jedzenia.

Zajady pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy w naszej diecie nie ma wystarczającej ilości witamin z grupy B, jesteśmy zestresowani i niedożywieni. Drobne owrzodzenia w kącikach ust wywoływane są przez drobnoustroje. Zazwyczaj można sobie z nimi poradzić za pomocą domowych sposobów, jednak należy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim trzeba działać na dwóch frontach - zwalczać nie tylko objawy, ale także przyczyny.

 

Kiedy zaczynamy kurację, która ma nam pomóc pozbyć się zajadów, w naszej diecie powinniśmy ograniczyć kawę, słodycze, a także pikantne potrawy. Te elementy diety często sprzyjają rozwojowi infekcji, co więcej, mogą nawet sprawić, że nasze starania o poprawę stanu będą nieskuteczne. 

Walcząc z zajadami oprócz wyeliminowania pewnych produktów powinniśmy także zadbać o to, by w naszej diecie pojawiło się więcej dań, które dostarczą nam witamin z grupy B, oraz witaminę C. Na naszych talerzach powinny się zatem częściej pojawiać takie produkty jak owoce cytrusowe, kapusta, fasola, groch, warzywa liściaste, czy szpinak. Oprócz tego dobrze jest włączyć do diety kefiry i jogurty naturalne, które pomogą odbudować prawidłową florę bakteryjną.

sposoby na zajady.jpg

Domowe sposoby pomogą Ci szybko uporać się z problemem

Kiedy już podejmiemy działania walki z zajadami od wewnątrz, czas zająć się sposobami, które pomogą na skutki infekcji. By załagodzić ból w kącikach ust można przykładać do nich plastry świeżego ogórka, który działa kojąco. Bardzo dobrze sprawdzi się także papka z drożdży oraz wody, nakładana bezpośrednio na bolące zmiany. Drożdże są bardzo bogate w witaminy z grupy B, których niedobór często wywołuje zajady. 

Zobacz też: FAKTY I MITY NA TEMAT PRZEZIĘBIENIA I GRYPY 

Kolejnym skutecznym sposobem jest mieszanka miodu i tranu. Kąciki ust posmarowane miodem, który ma działanie przeciwzapalne z pewnością szybko się zagoją. Zgnieciony czosnek nałożony na bolące miejsca także świetnie się sprawdzi, gdyż jest to naturalny środek bardzo dobrze zwalczający bakterie i grzyby.

Możesz postawić także na nieco nietypowe sposoby i posmarować kąciki ust pastą do zębów, która przyspiesza gojenie rano, lub rozgnieść tabletkę z witaminą B, zmieszać ją z wodą i również położyć na zajady, by Twoje piękne usta wróciły do dawnej formy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 28.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×