Otyłość mamy w genach? Oto wyniki przeprowadzonych badań

Wiele osób walczy z otyłością. Czy jednak dla niektórych walka ta może być znacznie cięższa ze względu na geny? Naukowcy znaleźli odpowiedź. Zobaczcie!

otyłość przyczyny.jpg

Otyłość mamy w genach? Oto wyniki przeprowadzonych badań

 

Problem otyłości i nadwagi jest uważany, za jeden z najpoważniejszych problemów z jakimi zmaga się współczesne społeczeństwo. Niestety statystyki pokazują, że w 2014 roku aż 1,9 mln ludzi na całym świecie miało stwierdzoną nadwagę.

Zobacz też: 7 NIEZWYKŁYCH KORZYŚCI Z REGULARNEGO ĆWICZENIA 

Choć wiele osób stara się walczyć z tym problemem to jednak najnowsze badania pokazują, że otyłość może mieć znacznie więcej wspólnego z genami niż wszystkim wydawało się do tej pory. Na łamach naukowego czasopisma Nature opublikowano dwa badania, które potwierdzają tę teorię i rzucają nowe światło na problem otyłości.

 

Nasze badania wyraźnie pokazują, że skłonność do otyłości i zwiększonego indeksu masy ciała nie wynika z pojedynczego genu lub jednej zmiany genetycznej. Duża liczba zamieszanych w to genów sprawia, że ​​jest mniej prawdopodobne to, że jedno uniwersalne rozwiązanie problemu z otyłością będzie dla wszystkich jednakowo skuteczne. To jednak otwiera drzwi do różnych sposobów, możemy użyć wskazówek genetycznych, aby pomóc pokonać otyłość. - mówi badaczka Elizabeth Speliotes.

Zobacz też: BRAK MOTYWACJI DO ODCHUDZANIA? TO NA PEWNO CIĘ PRZEKONA 

Choć naukowcy nie zaprzeczają, że styl życia ma bardzo duży wpływ na to, czy mamy problem z otyłością, czy też nie, to jednak opublikowane badania pokazują, że pewne nasze geny predysponują nasze ciało do pewnego typu sylwetki. Dzięki temu, że lekarze są w stanie przewidzieć i określić typ naszej budowy, co sprawia, że znacznie skuteczniej i lepiej można zapobiegać nadwadze i otyłości.

Badania te nie są usprawiedliwieniem dla osób, które zmagają się z problemem zbyt dużej wagi i ciągle walczą o szczupłą sylwetkę, ale szansą na to, by skuteczniej wyleczyć się z tej choroby i nauczyć się jej zapobiegać.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 09.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×