Owoc dnia: ananas

Ananas często nam się kojarzy z owocem o bujnej czuprynie. Okazuje się, że ten oryginalnie wyglądający owoc posiada również wiele cennych właściwości! Zapoznaj się z nimi!

Owoc dnia: ananas

Owoc dnia: ananas


Dawniej ananasa mogliśmy spożywać tylko jako owoc z puszki. Obecnie możemy ten owoc zakupić
w naturalnej postaci. Ananas posiada takie składniki odżywcze jak: Wit. A, B1, B2, B6, PP, C, błonnik, fosfor, magnez, miedź, wapń, cynk, mangan, żelazo, kwas foliowy oraz bardzo znaczącą bromelainę

Dzięki zawartości błonnika i bromelainy ananas stał się popularny w odchudzaniu. Bromelaina jest cenną substancją także ze względu na swe działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, oraz zapobieganie powstawaniu zakrzepów.


Owoc dnia: ananas

Owoc dnia: ananasZe względu na swe działanie, ananasy często są wykorzystywane w kosmetyce. Ma na to wpływ zawartość Wit. C, która rozjaśnia skórę, redukuje przebarwienia; bromelainy oraz kwasów organicznych, które mają właściwości złuszczające; minerałów odżywiających skórę. Ważne są też właściwości przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Spożywanie ananasa nie jest wskazane dla kobiet karmiących osób mających problemy z nerkami, wątrobą, dwunastnicą, natomiast zawarta w tym owocu bromelaina może wpływać na działanie niektórych leków.

Ananas może być spożywany na surowo, w postaci koktajli, soków deserów itp. Pamiętajmy, że owoce z puszki tracą swoje cenne właściwości.Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 22.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×