Owoc dnia: arbuz

Ten soczyście czerwony owoc, to idealnie orzeźwiająca przekąska. Zobacz, co się w nim kryje!

Owoc dnia: arbuz

Owoc dnia: arbuz


Arbuz to doskonały owoc na lato. Wiele z nas uwielbia go za delikatny, słodki i orzeźwiający smak. Składa się w 90% z wody, dzięki czemu należy do najmniej tuczących owoców (ok.34 kcal w 100g!), co powinno zadowolić każdą z nas. Skrywa w sobie wiele cennych składników. Zawiera witaminy A,C, B1 i B6 oraz mikroelementy: potas, wapń, sód,żelazo i magnez.

Wpływa korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu i nie tylko. W arbuzie znajduje się tzw. likopen – substancja, która wspomaga leczenie chorób nowotworowych. Dzięki niej jesteśmy również prawie o 40% mniej narażeni na poparzenia słoneczne. Ma także właściwości zbawienne dla osób, które mają problem z nerkami, bowiem dzięki dużej zawartości wody jest moczopędny, co wspomaga ich oczyszczanie. Polepsza przemianę materii i wpływa korzystnie na nasz układ pokarmowy.

Osoby cierpiące na bezsenność powinny włączyć arbuza do swojego menu. Badania dowiodły, że pomaga nam o aż w 27 % zapaść w głębszy sen.

Owoc dnia: arbuz

Owoc dnia: arbuz

Również panowie zmagający się z impotencją powinni po niego sięgać. Dowiedziono, ze ma działanie niczym viagra. A to wszystko przez zawartą w skórce cytrulinę.

Arbuz znalazł również zastosowanie w kosmetologii, ponieważ wyciągi z pestek oraz miąższu mają działanie silnie nawilżające.

Powinniśmy jednak zwracać uwagę przy ich zakupie. Najlepiej wybierać cały owoc. Przekrojony jest do szybkiego spożycia. Wybierając, należy go ostukać, aby sprawdzić czy jest dojrzały (owoce dojrzałe wydają głuchy dźwięk).

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 24.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×