Owoc dnia: malina

Pięknie pachnące i soczyste maliny to rarytas, który ostatnio króluje w naszych ogrodach. Sprawdź jakie mają właściwości.

Owoc dnia: malina

Owoc dnia: malina

Te aromatyczne owoce, to bezapelacyjnie numer jeden wśród obecnie dostępnych. Zawierają dużo składników odżywczych, a także mają wszechstronne zastosowanie. Możemy jeść je na surowo, zamrozić na sezon zimowy, jak również robić konfitury i napary.

Maliny są kopalnią witaminy C, B1, B2, B6, E oraz kwasu foliowego, potasu, cynku i manganu. Dzięki zawartości tych minerałów, mają bardzo duże działanie prozdrowotne. Przede wszystkim, są doskonałe na gorączki, gdyż zawarty w nich kwas salicylowy pobudza gruczoły potowe. Od wieków pijemy rozgrzewające herbatki malinowe, które pomogą nam w walce z wysoką temperaturą.

Dodatkowo działają ściągająco i przeciwbakteryjnie. Zawarte w nich polifenole chronią nas przed wolnymi rodnikami, które opóźniają procesy starzenia. Ponadto zalecane są osobom, które mają problemy z nerkami, ponieważ zawierają potas, który reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową. Łagodzą również bóle menstruacyjne.

Owoc dnia: malina

Owoc dnia: malina


Są mało kaloryczne – w 100g jest tylko 47kcal!

Znalazły też zastosowanie  w kosmetologii. Zabiegi z wykorzystaniem malin, to prawdziwy zastrzyk odżywczy i oczyszczający dla skóry.

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 15.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×