Owoc dnia: truskawki

Te słodkie i uwielbiane przez wielu owoce, są zapowiedzią zbliżającego się lata. Przez cały rok możemy dostać je w sklepach, jednak te z domowych plantacji, są najzdrowsze. Sprawdź, co kryje się w tych małych owocach!

Owoc dnia: truskawki

Owoc dnia: truskawki


Wiele z nas z utęsknieniem czeka na czerwiec, kiedy  truskawek mamy pod dostatkiem. Staramy się korzystać z niego jak najwięcej i dodajemy truskawki wszędzie - do deserów, sałatek, objadamy się surowymi owocami lub mrozimy, aby mieć je na sezon zimowy.

KLINIKNIJ i zobacz przepisy z truskawkami w roli głównej!

Truskawki jednak, to nie tylko owoce o cudownym smaku i zapachu. Mają również wiele właściwości odżywczych. Posiadają dużo witaminy C (w tych małych owocach jest ich więcej niż w cytrynie czy grejpfrucie!). Wystarczy zjeść 300g,aby dostarczyć organizmowi dzienną dawkę.

Owoc dnia: truskawki

Owoc dnia: truskawki

Dodatkowo zawierają witaminę A, B1,B2 oraz PP, która reguluje dotlenienie krwi. Jest również bogactwem soli organicznych, które odpowiedzialne są za przemianę materii i pektyn, korzystnie wpływających na florę bakteryjną oraz oczyszczających jelita.

Wapń i fosfor w nich zawarty jest odpowiedzialny za poprawę mięśni, oraz wzmacnia nasze kości i zęby. Truskawka jest również kopalnią żelaza, który chroni nas przed anemią, wzmacnia naszą skórę i włosy. Natomiast fitotydy (składnik, który znajdziemy także w czosnku i cebuli) są niezwykle ważne przy leczeniu zapalenia jamy ustnej.

Źródło: MilionKobiet

Foto: ThinkstockDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Środa 29.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Saturday
I trzeba się nimi szybko cieszyć, bo sezon krótki- polecam koktajl zmrożone mleko+pachnące truskawki, nie ma nic lepszego na upał ;)
Dodano: 2013-06-03 17:01:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×