Palenie wychodzi z mody - Liczba palaczy w Polsce jest coraz mniejsza?

Palenie to nałóg, z którym świat walczy od lat. Niezliczone kampanie społeczne i uświadamiające programy w końcu przynoszą efekty? Zobaczcie najnowsze wyniki badań.

nikotyna.jpg

Palenie wychodzi z mody - Liczba palaczy w Polsce jest coraz mniejsza?

Palenie to nałóg, z którym walczy wiele osób. Jednak mimo tego, amatorów dymka wciąż przybywało, a przynajmniej tak mówiły statystyki. Tym razem jednak badania pokazują inne tendencje. 

Najnowszy raport Eurobarometru pokazuje, że przez ostatnie dwa lata liczba zdeklarowanych palaczy zmalała o 2 punkty procentowe i aktualnie wynosi 26 procent. To naprawdę optymistyczne wyniki, które dają nadzieje na to, że coraz więcej ludzi będzie rezygnowało z tego niezdrowego nałogu.

Zobacz też: WYNALEZIONO SZCZEPIONKĘ NA PALENIE? 

Jak widać kampanie społeczne i programy mające uświadamiać i przekonywać ludzi do rzucenia palenia powoli zaczynają odnosić sukces.

 

Rok temu regularne, codzienne palenie deklarowało w naszym kraju 28 procent mężczyzn oraz 19 procent kobiet. Jest to mniej niż w latach poprzednich, co potwierdza optymistyczne statystyki europejskie, także w naszym kraju.

Zobacz też: DZIECI PALACZY ZNACZNIE CZĘŚCIEJ MAJĄ PROBLEMY Z SERCEM? 

Co ważniejsze, spada odsetek palących nastolatek i dzieci. Przez ostatnie 10 lat procent palących chłopców spadł aż o 11 punktów, natomiast wśród dziewczynek zmalał z 12 do 20 procent. To z pewnością cieszy i daje nadzieję na jeszcze większą poprawę sytuacji.

Rzucenie palenia nie jest prostą sprawą i wymaga wiele silnej woli i samozaparcia, jednak badania pokazują, że płuca osób, które rzucą palenie przed 30. rokiem życia są w stanie całkowicie się zregenerować.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 01.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×