Picie piwa pomaga utrzymać nasz umysł w dobrym stanie? Zobacz co mówią naukowcy

Piwo to chyba najczęściej pijany przez nas trunek. Oprócz doznań smakowych niesie ze sobą także inne właściwości. Naukowcy postanowili sprawdzić, jak picie piwa wpływa na nasz umysł? Oto odpowiedź!

piwo jest zdrowe.jpg

Picie piwa pomaga utrzymać nasz umysł w dobrym stanie? Zobacz co mówią naukowcy

 

Piwo to alkohol, po który sięgamy chyba najczęściej. Oczywiście są Ci, którzy wręcz przepadają za jego smakiem, ale są także tacy, którzy nie są entuzjastami tego trunku. Ci drudzy powinni się jednak dobrze zastanowić, gdyż naukowcy odkryli właśnie bardzo ciekawą rzecz... 

Zobacz też: ILE KALORII MA ALKOHOL? 

Wszyscy wiemy, że głównym składnikiem piwa jest chmiel. To właśnie on nadaje piwu ten specyficzny gorzki smak. Chmiel zawiera także bardzo specyficzny utleniacz jakim jest Ksantohumol. To właśnie on jest sprawcą tego, że picie piwa może chronić nasz mózg przed takimi chorobami jak Parkinson, czy Alzheimer.

Choroby te rozpoczynają się zazwyczaj, gdy utlenione cząsteczki zaczynają niszczyć komórki mózgowe. Naukowcy postanowili więc sprawdzić, czy właściwości i działanie Ksantohumolu może być pomocne w profilaktyce tych chorób.

 

Zespół naukowców z Lanzhou University w Chinach przeprowadził badania, które pokazały, że ten przeciwutleniacz może hamować atak cząsteczek niszczących komórki i zwiększać produkcję genów, które także chronią komórki przed wieloma chorobami, w tym także przed zwyrodnieniem mózgu.

Naukowcy na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzili więc, że Ksantohumol może potencjalnie opóźnić, a nawet uchronić przed takimi chorobami mózgu jak Parkinson, czy Alzheimer. Badacze nie potwierdzili jednak, że picie większej ilości piwa zwiększy ten efekt.

Zobacz też: MASECZKI Z PIWEM W ROLI GŁÓWNEJ - 3 PRZEPISY 

Mimo wszystko zaprzeczyć się nie da, że piwo posiada związek, który może pomóc naszemu umysłowi obronić się przed wieloma chorobami. Cóż, zapewne kilka profilaktycznych kufli nie zaszkodzi, a kto wie, może i naprawdę pomoże, zatem, na zdrowie!

 

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 02.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×