Picie zbyt dużej ilości mleka może powodować raka?

Mleko od zawsze było tym, co miało zapewnić zdrowie. Jednak najnowsze badania pokazują bardzo niepokojące dane. Czy picie dużych ilości mleka może być przyczyną raka?

picie mleka.jpg

Picie zbyt dużej ilości mleka może powodować raka?

 

Od małego zawsze powtarza się nam, że picie mleka to samo zdrowie. Oczywiście jest w tym bardzo dużo prawdy. Mleko dostarcza nam wapnia, dzięki któremu nasze kości są silniejsze, zawiera potas, który chroni nasze serce i białko wspierające pracę naszego mózgu, a także zapewnia nam zdrowe zęby.

Jednak w ostatnim czasie te wszystkie zalety nie wystarczają do tego, by przekonać naukowców, że mleko to samo zdrowie. Słychać bowiem coraz więcej opinii, które mówią, że mleko wcale nie zasługuje na tak dobrą reputację, gdyż ludzie, którzy piją mleko wcale nie okazują się bardziej zdrowi od tych, którzy tego nie robią. Co więcej, niektóre badania pokazują nawet, że picie zbyt dużej ilości mleka może być wręcz zagrożeniem dla naszego zdrowia.

 

Mleko krowie zawiera w sobie coraz więcej hormonów, które podawane są młodym cielętom, by te rosły większe i zdrowsze. Naukowcy przewidują, że nawet od 60 do 80 procent żeńskich hormonów, które przyjmujemy w pożywieniu pochodzi właśnie z mleka. Jest to o tyle niebezpieczne, że wśród tych hormonów znajduje się często także ten, który może pomnażać potencjalnie złe komórki, na przykład te, które wywołują nowotwór.

Co więcej, badania przeprowadzone w Szwecji pokazały, że kobiety, które piją więcej niż 2 szklanki mleka dziennie, dwa razy częściej chorują na raka jajników niż te, które po mleko sięgają znacznie rzadziej.

Problem według naukowców leży w tym, że ciężko jest określić jak wiele hormonów z mleka faktycznie przedostaje się do naszego organizmu, gdyż proces trawienia niszczy niektóre z nich. Nie wiadomo także, czy takie zagrożenie przyjmowania szkodliwych dla nas hormonów występuje w innych produktach mlecznych.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 17.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
za to Radio Pandora można słuchać bez ograniczeń, nie powoduje skutków ubocznych i jest cudownym antydepresantemHTTPS://SERWUS.DAG.PL
Dodano: 2015-02-18 13:08:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×