Pierwsze symptomy zwiastujące migrenowy ból głowy z aurą

Kilka sygnałów, które zapowiadają najgorszy migrenowy ból głowy.

pierwsze-smyptomy-migreny.jpgZwykły ból głowy a tym bardziej migrena potrafi popsuć każdy, nawet najlepiej zapowiadający się, dzień. Migrenowy ból głowy może wystąpić właściwie o każdej porze roku, ale szczególnie często zdarza się latem, gdy wyjedziemy na wakacje. Okazuje się, że migrenę może spowodować inny tryb życia, niż ten który powadzimy na co dzień, a także, co ciekawe, wypicie zimnego napoju czy zjedzenie zimnych lodów.

Migrenowy ból głowy może pojawić się znienacka, popsuć humor i, jakby tego było mało, porwać jeszcze wszystkie nasze myśli tak, że zupełnie nie można się skupić. 

 Zobacz także: 10 rzeczy niebezpiecznych dla twojego organizmu

Zobaczcie, jakie mogą być pierwsze symptomy zwiastujące migrenowy ból głowy z aurą - najgorszą odmianę migreny, której nie życzymy nikomu:

  • uczucie drętwienia i mrowienia (zaczyna się od twarzy, potem przesuwa się po ciele w dół, do ramion), 

  • senność i uporczywe ziewanie, 

  • uczucie zmęczenia,

  • zaburzenie ostrości widzenia, 

  • mroczki wzrokowe, 

  • świetliste zygzaki i jaskrawe wzorki w polu widzenia, 

  • wrażenie falowania powietrza.  

Zobacz także: Domowe sposoby na ból głowy

Jeśli dotyczy cię któryś z podanych wyżej pierwszych symptomów zwiastujących migrenowy ból głowy z aurą - możesz jeszcze przeciwdziałać atakowi bólu. Może pomoże ci zwykły środek przeciwbólowy? Postaraj się też odpocząć i zrelaksować. Połóż się wygodnie, wyłącz wszystkie rozpraszacze (telewizor, komputer) i pomyśl o czymś przyjemnym. Ostry ból głowy może cię nie zaatakuje.

Zobacz także: Nietypowe, ale skuteczne metody lecznicze

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 10.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
ja już potrafię obserwować swoje bóle głowy i wiem kiedy nadchodzi migrena. Tego wszystkiego dowiedziałam się dzięki stronie abcmigrena.pl . teraz wiem kiedy nadchodzi migrena i jak z nią walczyć :)
Dodano: 2016-06-28 19:59:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
U mnie "na szczęście" pojawia się migrena bez aury, ale i tak napady są koszmarne. Wyłączają mnie prawie całkowicie z życia, dobrze że teraz neurolog przepisał mi tryptany, które potrafią całkiem nieźle radzić sobie z bólem. Kiedy jednak nie mam ze sobą leków i napad robi się bardzo silny to muszę się położyć w ciemnym i cichym pokoju na wiele godzin, bo jestem wtedy nadwrażliwa na świtało i dźwięk, a często pojawiają się też nudności. Teraz prowadzę na abcmigrena.pl dzienniczek migrenowy, żeby mój lekarz mógł ocenić czy leczenie jest dla mnie dobrze dobrane, a ja będę mogła kontrolować napady migreny poprzez unikanie czynników prowokujących napad.
Dodano: 2015-08-13 07:52:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×