Pistacje dla zdrowia i urody

Pistacje sprawdzają się jako przekąski, lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak dobrze wpływają na nasz organizm. Zobaczcie same.

Pistacje dla zdrowia i urody

Pistacje dla zdrowia i urody


Pistacje są znane od wieków, a pierwsze o nich wzmianki możemy zobaczyć już w Biblii. Swoją popularność zawdzięczają głównie oryginalnemu, lekko słonemu smakowi, dzięki czemu bardzo często występują jako przekąski.

Te zielone orzeszki są niezwykle bogate w witaminy z grupy B, które zbawiennie działają na nasz układ nerwowy. Znajduje się w nich również ważna dla funkcjonowania wzroku witamina A i źródło młodości, jakim jest witamina E.

Pistacje zbawiennie działają nie tylko na układ nerwowy, lecz pozytywnie wpływają także na stan skóry, paznokci, włosów, poprawiają pracę serca, a ponad to wzmacniają kości oraz mięśnie, a to wszystko za przyczyną magnezu, wapnia i potasu, które w nich znajdziemy.

Nie tylko dlatego powinny na nie zwrócić uwagę osoby dbające o swoją urodę. Ważny jest również fakt, iż pistacje posiadają dużą ilość błonnika, która jest porównywana do tej, jaką znajdziemy w miseczce płatków owsianych. Poza tym są one również źródłem antyoksydantów, które przeciwdziałają powstawaniu nowotworów i starzeniu skóry. Ich ilość w 30 g pistacji jest porównywana z tą, jaką znajdziemy w filiżance zielonej herbaty.

Pistacje dla zdrowia i urody

Pistacje dla zdrowia i urody


Swoją zieloną barwę pistacje zawdzięczają luteinie, która z kolei korzystnie wpływa na funkcjonowanie wzroku, chroni oczy przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem wolnych rodników, jak również przeciwdziała powstawaniu przebarwień plamki żółtej, które może rozwijać się przez lata, a w efekcie prowadzić do ślepoty.

Nic dziwnego, że także producenci kosmetyków postanowili sięgnąć po te orzeszki. Obecnie możemy je spotkać np. w balsamach do ciała. Wynika z tego, ze z ich właściwości możemy korzystać poprzez bezpośrednie spożywanie, jak też dzięki produktom, w których wykorzystane zostały ich zalety.

Jeżeli pragniecie na dłużej zachować młody wygląd skóry, jak również zależy Wam na poprawie przemiany materii, to warto sięgnąć właśnie po pistacje.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 02.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×