Płukanie ust olejem

Jesteście przyzwyczajone do płukania ust specjalnymi płynami, lub ziołami? Okazuje się, że w tej kwestii warto zwrócić uwagę także na oleje! Zobaczcie, jakie informacje dla Was przygotowałyśmy.

Płukanie ust olejem

Płukanie ust olejem


Olejowanie włosów, czy twarzy staje się coraz bardziej popularne i praktycznie każdy chociażby z czystej ciekawości choć raz z niego korzystał. Tymczasem zaczyna się głośniej mówić o olejowych płukankach do ust! Wydaje się Wam to abstrakcyjne i nie wyobrażacie sobie tej cieczy w ustach? Lepiej zapoznajcie się z jej zbawiennym wpływem na zdrowie.

Okazuje się, że płukanie ust olejem wybiela zęby, a ponadto nie rozpuszcza płytki nazębnej, oczyszcza jamę ustną z bakterii oraz toksyn, poprawia także stan dziąseł, zmniejsza ból oraz wrażliwość zębów, a także chroni je przed próchnicą.

Płukanie ust olejem

Płukanie ust olejem


Osoby stosujące tę metodę twierdzą, że niesie ona korzyści dla całego ciała. Szczególnie polecany jest olej kokosowy, w którym znajduje się kwas laurowy działający przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie, a ponadto jest porównywany do antybiotyku, tylko pochodzenia naturalnego. Podaje się, że doskonały jest również olej arachidowy, słonecznikowy i oliwa z oliwek.

Z właściwości olejowych płukanek wynika także wniosek, iż doskonale sprawdzają się w przypadku leczenia trądziku, przebarwień, pomagają w prawidłowej pielęgnacji skóry, a dodatkowo oczyszczają cały organizm, pomagają w leczeniu miażdżycy, anemii, alergii, migreny i można tak jeszcze wiele wymieniać.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shuttersock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 01.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Postaw na naturę

    Postaw na naturę

    Zanim w drogeriach pojawił się szeroki wachlarz płukanek do ust, do higieny jamy ustnej stosowano domowe płukanki z ziół, które do tej pory mają wielu zwolenników. Przedstawiamy Wam… czytaj więcej