Po czym poznasz, że masz niedobór magnezu? - cz. 2

Jak poznać, że masz już całkiem spory niedobór magnezu? Zobacz 2 część artykułu!

magnez2.jpg

Magnez ma wręcz nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, ale niestety, jak wynika z wielu badań, w Polsce niemal 100 % populacji, niezależnie od wieku, cierpi na jego niedobory. Wszystko przez tempo życia, stres oraz nieodpowiednie odżywianie. 

Jak poznać, że masz niedobór magnezu? Tutaj znajdziesz pierwszą część artykułu z najpopularniejszymi objawami niedoboru. Dziś, prezentujemy część drugą. 

Wzrost ciśnienia i zawroty głowy

Niedobór magnezu może powodować powtarzające się zawroty głowy i wzrost ciśnienia. Aby wykluczyć jednak, ze chorujesz na nadciśnienie, a nie masz "zwykłego" na niedoboru magnezu, jeśli po suplementacji magnezem zawroty nie ustąpiły, koniecznie udaj się do lekarza pierwszego kontaktu!


Depresja, niemożność koncentracji, lęki 

Jak sądzi spory procent specjalistów z dziedziny psychiatrii, pewna część chorych, która leczona jest obecnie na depresję lub różne odmiany nerwic, w rzeczywistości ma po prostu naprawdę potężne niedobory magnezu. W praktyce oznacza to, że zamiast faszerować się psychotropami, powinni oni przyjmować duże dawki magnezu.

Jeśli i Ty zauważyłaś u siebie ostatnio pogorszenie samopoczucia, brak koncentracji i kłopoty z pamięcią lub wzmożoną nerwowość, w pierwszej kolejności, sięgnij po dobrze przyswajalny magnez! 

Zobacz też: Kiedy pójść do psychologa?

 zdjęcie: Thinkstock 

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 09.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Popieram, żywa sól magnezowa jest rewelacyjna i mnie także pomogła.
Dodano: 2016-12-23 21:09:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przy niedoborze magnezu dobry suplement to podstawa. Ja stawiam na żywą sól magnezową. Dodaję ją do kąpieli i nie muszę martwić się, że ucierpi mój żołądek lub wątroba przez łykanie tabletek.
Dodano: 2016-12-21 14:04:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mi bardzo drgała powieka, aż śmiesznie to czasem wyglądało. Przeczytałam że brakuje mi magnezu. Polecam chellaflex bo ma bardzo dobry skład i jest dużo tańszy od tych reklamowanych
Dodano: 2016-07-03 12:29:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×