Poczuj słońce jesienią!

Słońce jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jeżeli mamy możliwość, łapmy jego ostatnie promienie, albowiem jesień depcze nam po piętach. Przedstawiamy rozwiązania, które pomogą nam czuć słońce nawet w pochmurne dni.

Poczuj słońce jesienią!

Poczuj słońce jesienią!Umiejętne korzystanie z promieni słonecznych niesie wiele korzyści dla naszego organizmu. Słońce wpływa na wytwarzanie witaminy D, pomaga w leczeniu schorzeń skórnych, wzmacnia odporność oraz pozytywnie działa na układ krążenia.

Poza tym chyba każdy się zgodzi z faktem, że słońce doskonale poprawia samopoczucie. Dzieje się tak, ponieważ wpływa ono na wytwarzanie endorfin.

Zatem co zrobić kiedy za oknem coraz mniej słońca?


Po pierwsze pamiętajmy o spożywaniu pokarmów zawierających w swoim składzie witaminę D takich jak: jajka, produkty mleczne, tłuste ryby. Nasze posiłki powinny być regularne i różnorodne.

Coraz popularniejsza staje się również fototerapia. Terapia ta pomaga w bólach migrenowych, bólach stawów, w stanach zapalnych i zwyrodnieniowych, a także wspomaga układ krążenia.

Złotym środkiem na dobre samopoczucie i zdrowie jest również uprawianie sportu, które poprawia krążenie, relaksuje, dotlenia organizm.

Jesień może cieszyć!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 10.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×