Pokonaj skutecznie migrenę!

Jeżeli masz częste i długo utrzymujące się bóle głowy, a towarzyszące im nudności i wrażliwość na światło uniemożliwiają Ci codzienne aktywności, nie ignoruj problemu – potrzebujesz czegoś więcej niż jedynie uśmierzenia bólu.

Pokonaj skutecznie migrenę!

Pokonaj skutecznie migrenę!


Silny, powtarzający się pulsujący ból głowy, nadwrażliwość na światło i dźwięk, a nawet nudności to objawy, które często towarzyszą migrenowym bólom głowy. Takie dolegliwości przeszkadzają nam w pracy, a także nie pozwalają cieszyć się z codziennych przyjemności. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bóle z opisanymi objawami towarzyszącymi mogą oznaczać migrenę.

Migrena u Polaków

Według badań przeprowadzonych przez Instytut HomoHomini wśród Polaków, zdecydowana większość (95,5%) jest przekonana, że wie, czym jest migrena, lecz mało kto się do niej przyznaje. 79%osób uważa, że migrena jest poważnym problemem, z czego 43% wyraża swoją opinie w sposób zdecydowany. Jednak dla ponad 19%Polaków migrena nie jest dolegliwością, z którą należy walczyć, a prawie 8% z nich uważa, że kwestia migreny jest zbyt mocno wyolbrzymiana.

Migrena a ból głowy

Mimo, że migrena mieści się w grupie „bólów głowy”, to jednak jest ona czymś więcej. Migrena jest zaburzeniem nerwowo-naczyniowym  i charakteryzuje się nawracającymi atakami bólu. Warto wiedzieć, że rozróżnia się dwa główne rodzaje migreny: z towarzyszącą aurą – odczuwamy wtedy sygnały ostrzegawcze, które pojawiają się jeszcze przed atakiem bólu głowy. Objawy aury mogą być różne, od zmęczenia, przygnębienia, zaburzenia widzenia, ziewania i problemów z koncentracją, po nudności i „zachcianki jedzeniowe”. U niektórych może być odwrotnie – symptomem aury jest niezwykły przypływ energii. Natomiast drugiemu rodzajowi migreny nie towarzyszy aura, nie odczuwamy wtedy tych sygnałów ostrzegawczych przed atakiem. W zależności od liczby ataków w miesiącu, migrenę możemy też podzielić na epizodyczną (zajmuje poniżej 15 dni w miesiącu) lub przewlekłą (ponad 15 dni w miesiącu).

Pokonaj skutecznie migrenę!

Pokonaj skutecznie migrenę!


Na każdy rodzaj migreny działa Excedrin® MigraStop™. Lek dostępny jest bez recepty. Jest nie tylko skuteczny, ale też szybki, bo zaczyna działać na migrenowy ból głowy i inne objawy migreny już w ciągu 30 minut.  Excedrin® MigraStop™ zawiera kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeinę. Kombinacja tych substancji sprawia, że po zażyciu już pierwszej dawki możesz poczuć ulgę w uciążliwych objawach migrenowych.


Źródło/Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Czwartek 09.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×