Polacy odżywiają się coraz gorzej? Oto wyniki najnowszego raportu GUS

Nigdy nie byliśmy narodem, który w większości trzymał się zasad zdrowego odżywiania. Najnowsze dane pokazują, że niewiele się zmieniło przez dekady - zobaczcie.

odżywianie polaków.jpg

Polacy odżywiają się coraz gorzej? Oto wyniki najnowszego raportu GUS

Choć o zdrowym odżywianiu wiemy coraz więcej, a bycie "fit" staje się coraz bardziej popularne, nadal statystyki na temat zdrowego trybu życia Polków nie są zadowalające. 

Mimo panującej mody na zdrowe odżywianie, ekologiczne produkty i dbanie o siebie i szczupłą sylwetkę, wciąż jako naród nie wykazujemy zbyt dużego przywiązania do prawidłowego odżywiania, a potwierdziły to najnowsze badania przeprowadzone prze Główny Urząd Statystyczny.

Zobacz też: JAK SIĘ ZDROWO ODŻYWIAĆ ŻYJĄC W BIEGU?

Według GUS przez ostatnie 10 lat roczna ilość zjadanych przez Polaków warzyw spadła o około 6 kilogramów. Zmniejszyła się także liczba zjadania najzdrowszego mięsa - wołowiny, aktualnie wynosi ona 1,6 kg na rok, gdzie w 2005 roku było to aż 3,9 kg. Jemy za to więcej drobiu, o niecałe 5 kg na osobę w ciągu roku. 

 

 W dość dużym stopniu Polacy ograniczyli jedzenie bardzo popularnych w naszym kraju ziemniaków, natomiast nie zwiększyła się przy tym ilość spożywania produktów pełnoziarnistych. 

Niestety liczba zjadanych przez nas owoców także nie zadowala - jest to jedynie 47 kg rocznie na osobę, gdzie 10 lat temu było to 54 kg.

Zobacz też: JAK "ODCHUDZIĆ" ULUBIONE DANIA I PRODUKTY? OTO KILKA PROSTYCH WSKAZÓWEK

W badaniach ukazały się jednak nie tylko negatywne tendencje. Okazuje się bowiem, że w Polsce spadła liczba wypalonych papierosów - w 2005 roku było to 1874 sztuki, a aktualnie jest to 1315. 

Jak widać w kwestii dobrego i zdrowego odżywiania musimy się jeszcze nieco nauczyć, a przede wszystkim, zacząć wprowadzać realne zmiany w życie. Oby kolejna dekada pokazała w Polsce zmiany, ale zdecydowanie na lepsze.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 09.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
A potem jak pojawią się problemy, będzie płacz... Nawet jak ktoś stosuje dietę, przepisy z intenretu, to i tak kompletując składniki człowiek nigdy do końca nie wie co kupuje. Ja przez lata miałam problemy z trawieniem, mimo prób odpowiedniego żywienia. Dość nieprzyjemna sprawa. Metodą prób i błędów dietetyk ustalił w końcu, że problem tkwi w marce oleju, w której gustowałem od lat. Ostatecznie przerzuciłem się na olej lniany z certyfikatem global fit. Owszem, zakupy nieco mniej wygodne, bo zamiast pobliskiego sklepu muszę zamawiać ze strony internetowej, ale mimo wszystko wolę unikać późniejszych problemów zdrowotnych.
Dodano: 2016-10-20 02:53:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie mają ludzie pieniędzy na warzywa a jak mają do wyboru kupić 8 chlebów czy fajki to jednak biorą chleby bo papierosem się nie naje. I do fajek i do jedzenia ciągnie tak samo. Ja też wybieram chleb.
Dodano: 2015-12-14 19:23:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
dla mnie niezwykłym odkryciem w walce z otyłością okazały się tabletki Slimcea. Schudłam dzięki nim 12kg jeszcze na tych wakacjach. Rewelacja
Dodano: 2015-09-10 11:15:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×