Popcorn zdrową przekąską?

Popcorn od zawsze kojarzył się jedynie z niezdrową przekąską spożywaną w trakcie filmu. Jednak z najnowszych doniesień wynika, że chrupiące ziarna kukurydzy mają też liczne zalety.

Popcorn zdrową przekąską?

Popcorn zdrową przekąską?

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Scranton wynika, że popcorn zapewnia nawet dwukrotnie wyższe dawki przeciwutleniaczy z grupy polifenoli niż niektóre owoce. Chrupiące ziarna kukurydzy są jedyną pełnoziarnistą przekąską znacznie bardziej sycącą od owoców i lżejszą od innych "snacków". Porcja popcornu powstała z ok. 50g ziaren dostarcza mniej niż 250 kalorii. Jednak aby zostało to spełnione warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach przyrządzania tej przekąski.

15 przekąsek, których lepiej unikać!

86796524.jpg

Zdrowe chrupanie

Ziarno występuje w dwóch wersjach - naturalnie pakowanej luzem oraz w woreczkach przeznaczonych specjalnie do mikrofalówki. Drugi wariant, podobnie jak popcorn dostępny w kinach, to kukurydza powleczona warstwą tłuszczu. Jest go nawet 40%, dlatego zamiast prostszego rozwiązania, warto samemu przyrządzać ziarna.

Przez tłuszcze tyjemy najłatwiej, więc uchodzą za największego wroga zdrowia i szczupłej sylwetki. Czy jednak powinniśmy wystrzegać się ich jak ognia? Kliknij i sprawdź!

Naturalny popcorn warto przygotowywać na odpowiednio do tego dobranym oleju. Idealnie nadają się do tego rafinowane oleje: rzepakowy, palmowy, czy kokosowy, a także oliwa, lub klarowane masło. Dodatek oleju warto ograniczyć do minimum, co sprawi, że nasza przekąska będzie jeszcze zdrowsza.

Do przygotowania popcornu należy użyć patelni z przykrywką. Najlepsza do tego celu będzie grubodenna patelnia z powłoką ceramiczną. Ziarna należy mieszać co ok. pół minuty.

Na koniec warto także zrezygnować ze szkodliwej soli jako dodatku do naszej przekąski. Lepiej zamienić ją na ostrą, bądź słodką paprykę, lub sproszkowany czosnek.

Solić czy nie solić?

Solić czy nie solić?

Dodał(a): Paulina Lipska , Wtorek 11.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
uwielbiam popcorn :)
Dodano: 2012-09-11 19:53:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×