3 powody, przez które tak ciężko pokochać samą siebie

I trzy sposoby na pokochanie siebie na nowo!

iStock-523172398.jpg

Czasami tak ciężko polubić siebie, ale musisz wiedzieć, że gdy naprawdę się kochasz, cały świat staje się piękniejszy. Nagle uświadamiasz sobie, że możesz być kochana, nawet po brutalnym rozstaniu lub kilkunastu nieudanych randkach w ostatnim miesiącu. Zaczynasz czuć, że zasługujesz na swoje marzenia, nawet jeśli wcześniej popełniłaś szereg błędów życiowych. I w końcu rozumiesz, że jesteś wystarczająco inteligentna, wystarczająco dobra, wystarczająco atrakcyjna i utalentowana. I nie potrzebujesz do tego innych. 

Kiedy zaakceptujesz siebie, będziesz czuła się kochana bezwarunkowo,  nawet jeśli Twój partner Cię odrzuci. Docenisz swoją wartość, nawet jeśli ktoś będzie próbował Cię poniżać lub odcinać od otoczenia. Bo samoakceptacja to szacunek do siebie niezależnie od opinii innych. Musisz zrozumieć, że jesteś w stanie pokochać swoje życie, nawet jeśli na zewnątrz nie wygląda idealnie. Jeśli zdecydujesz się to osiągnąć, poczujesz, że Twoje emocje zostały uzdrowione. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, dlaczego nauka akceptacji siebie jest tak trudna:

Dbanie o siebie to miłość do siebie

Przynajmniej tak nas uczono. Samoakceptacja to nie regularne masaże, czy kąpiele przy świecach. Jeśli czujesz się winna i samolubna z powodu spędzania czasu i wydawania pieniędzy na siebie, w dłuższej perspektywie poczujesz się gorzej i źle wpłynie to na Twoją samoocenę. Kiedy kochasz się taką, jaką jesteś, nie potrzebujesz list lub przypomnień, kiedy i jak dbać o siebie. To przychodzi naturalnie, tak jak w stosunku do tych, których kochasz. Nie złościsz się na nich za nieprzespane noce lub małe błędy prawda? Ale czy nie jest tak, że robisz to w stosunku do siebie? Zasługujesz na to, aby być cenioną przez innych, ale najbardziej przez samą siebie! 


Miłość do samej siebie to egoizm i samolubstwo

Niestety to stare wierzenie przechodzi z pokolenia na pokolenie. Z każdym pokoleniem pewne schematy rosną i przybierają na sile. Ten sprawia, że podświadomie wydaje Ci się, że miłość do samej siebie jest zła. Dlaczego miałbyś skupić się na egoistycznych, egocentrycznych i narcystycznych cechach? W Twoim umyśle powstaje konflikt. Usuń sabotujące  miłość do samej siebie przekonania i zacznij zmianę, poddając się odpowiednim procesom. 


Muszę spełniać określone cechy, aby się pokochać

Niekiedy nawet nie zdajesz sobie sprawy, że działasz przeciwko sobie. To oczekiwanie podobne do tych, kiedy pragniesz, aby mężczyzna Cię pokochał, a szef docenił. Niektóre złe sposoby zaspokajania swoich potrzeb idą w parze z mediami społecznościowymi i oczekiwaniem, że otoczenie zaakceptuje Cię w tamtym miejscu. To tylko przedłuża Twój łańcuch bólu. Ważne, abyś zrozumiała swoje rzeczywiste potrzeby i zaspokajała je w zdrowy sposób. Tylko wtedy będziesz mogła postrzegać siebie, jako kochaną i pełną

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 07.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×