5 mitów na temat zdrowia- nadal w nie wierzysz?

Czy zdrowotne rady, do których przywykłyśmy, mają coś wspólnego z rzeczywistością?

lekiiii.jpg

Istnieją pewne kłamstwa na temat zdrowia, które staramy się wdrażać do codziennego życia wierząc, że pomogą nam utrzymać dobre samopoczucie. Tymczasem z niektórych, "dobrych dla zdrowia nawyków" warto jak najszybciej zrezygnować! Oto 5 najbardziej popularnych, zdrowotnych mitów:

Kieliszek czerwonego wina dziennie pomaga zachować młodość

Wiele źródeł przekonuje, że lampka wina dziennie to doskonały sposób na obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru. Oczywiście, czasem możesz napić się wina, jednak warto pamiętać, że jest to alkohol, który zanieczyszcza organizm, powoduje ból głowy, a niekiedy także trądzik i inne problemy z cerą. 

Kłucie w klatce piersiowej zwiastuje problemy z sercem

Jeśli wydaje Ci się, że każde ukłucie, które odczuwasz w klatce piersiowej, jest związane z sercem, uważaj! Możesz w ten sposób pominąć prawdziwą chorobę, która się w Tobie rozwija. Bóle w klatce piersiowej bardzo często są związane z nerwicą, a także schorzeniami kręgosłupa. Pamiętaj, że diagnozę może sformułować jedynie lekarz.

Palenie papierosów od czasu do czasu to nie nałóg 

Przyzwyczailiśmy się do wiary w to, że jeden papieros zapalony na imprezie wcale nie oznacza, że jesteśmy uzależnieni. Tymczasem sięganie po niego również w sporadycznych sytuacjach, jest dużym niebezpieczeństwem dla Twojego zdrowia. Okazjonalne palenie w takim samym stopniu, jak codzienne, przyczynia się do wystąpienia zawału serca oraz innych chorób.

Owoce nie tuczą

Sezonowe owoce powinny się znaleźć w diecie każdej z nas- są źródłem wielu cennych składników, jednak nie można powiedzieć, że nie tuczą. Jeżeli zaczniesz jeść same owoce możliwe, że w krótkim czasie Twoja waga gwałtownie wzrośnie. 

niektórzy z nas mają grube kości

Zdarzyło Ci się słyszeć wymówki koleżanek, które twierdziły, że nie muszą się odchudzać, bo ich waga to tak naprawdę ciężkie kości? Masa naszych kości to zaledwie 7% ogólnej wagi! 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 28.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
igor55
W agencji http://www.ukescort.com znajdziesz towarzystwo wielu pięknych i atrakcyjnych dziewczyn, które doskonale wiedzą, jak spełnić męskie fantazje. Jeśli brakuje Tobie kobiety i potrzebujesz towarzystwa, obejrzyj galerię dziewczyn i wybierz towarzyszkę idealną dla siebie.
Dodano: 2017-11-27 11:58:44 Zgłoś nadużycie
Peter Pray
Here's the thing that destroys your counter-evidence in Myth 2. WHEN people get health insurance, almost the first thing they do, is schedule appointments and get things done. This goes on for a few years.
essay writing service - get your paper here at a low cost!
Dodano: 2017-11-17 14:50:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
najwiekszy mit to że tłuszcze tuczą i szkodzą. Cukier tak, ale tłuszcze jeśli są NNTK to samo zdrowie. Np olej lniany lenvitol z 50% kwasow omega 3. Dobrodziejstwo natury!
Dodano: 2017-06-30 21:01:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×