5 nietypowych zastosowań aspiryny

Okazuje się, że aspiryna może się przydać nie tylko w walce z przeziębieniem. Poznaj jej inne nietypowe zastosowania!

12d987f7d4e4cd99fff3be7603f23208_d07be3.jpg

Zwalcza łupież

Jeśli masz problem z powracającym łupieżem, spróbuj sięgnąć po aspirynę. Rozkrusz 2 tabletki aspiryny na drobniutki proszek, następnie wymieszaj z odrobiną szamponu i umyj włosy. Dokładnie spłucz i umyj ponownie, tym razem bez użycia aspiryny.

Wydłuża żywotność kwiatów

Od tej chwili Twoje kwiaty w wazonie będą mogły cieszyć się dłuższą żywotnością! Wystarczy, że wykonasz bardzo prostą czynność, a mianowicie- wrzuć do wody pokruszoną tabletkę aspiryny.

Idealnie czyści sedes

Aspiryna to jeden z najlepszych środków czyszczących! Oto sposób na lśniącą toaletę- wrzuć kilka tabletek do muszli klozetowej. Odczekaj 30-45 minut. Na koniec umyj toaletę szczotką i spuść wodę!

Zwalcza szkodniki

Jeżeli nie możesz się pozbyć szkodników z Twoich roślin, koniecznie wypróbuj ten sposób! Do litra wody dodaj pół tabletki aspiryny i podlej kwiaty. Problem rozwiązany!

Warto zobaczyć: Skuteczny sposób na nadmierną potliwość

Usuwa plamy z potu

W celu usunięcie plamy z potu, przygotuj miksturę z aspiryny. W 1/2 szklanki letniej wody rozpuść 2 tabletki aspiryny. Wymieszaj dokładnie i nanieś roztwór na zaplamione miejsce. Po kilku godzinach wypłucz i upierz jak zwykle. Ten sposób na pewno pomoże!

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 30.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×