Choroba alkoholowa

Alkohol od wieków prowadzi do wielu poważnych chorób.

Jest to jeden z nałogów, który najbardziej zagraża życiu człowieka. Choroba alkoholowa niszczy nie tylko alkoholika, ale także osoby, które znajdują się w jego pobliżu. Mając w rodzinie osobę uzależnioną bardzo często cierpimy bardziej niż ona. Nasza psychika nie zawsze wytrzymuje stresu. Pojawia się nerwica i czasami potrzebna jest nawet pomoc psychologa. Jeden alkoholik, gdy jest pijany, położy się spać i będzie w miarę grzeczny, a drugi po alkoholu będzie używał argumentu siły. Taki człowiek nie raz uderzy swoje dzieci. Jak wytrzeźwieje to nawet tego nie pamięta, ale dziecko zapamięta to z całą pewnością na zawsze. Przez alkohol traci się kontakt z rodziną. Bardzo często nałóg ten powiązany jest z biedą, ponieważ alkoholik potrafi sprzedać wszystko z mieszkania, żeby tylko mieć na nalewkę czy wino. Chociaż choroba niedokrwienna serca, także jest bardzo poważna, to z całą pewnością alkoholizm ma o wiele więcej negatywnych konsekwencji. Niszczy on nie tylko ciało alkoholika, ale i także jego psychikę oraz zdrowie wielu innych osób, które znajdują się w pobliżu osoby uzależnionej od alkoholu.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Agii
Jedynie terapia odwykowa może coś wskórać, ale to też nie jest pewne. Mój sąsiad po czymś takim nie pije już chyba z 5 lat, a wcześniej był nałogowym alkoholikiem. Z kolei mój kuzyn nie pił może z miesiąc po terapii, a później wrócił do nałogu.
Dodano: 2016-02-11 13:48:36 Zgłoś nadużycie
Eunice
Niestety to prawda - choroba alkoholowa jednego z członków rodziny potrafi wykończyć psychicznie wszystkich, zrujnować i rzucić na kolana... Rodzina walczy, alkoholik nie walczy i tak w kółko. Cżesto nawet odwyk nie pomaga, bo wraca się do tego , co było. My mamy w domu takiego alkoholika - wszędzie już monitoring czuwa czy on flaszek nie chowa nigdzie, poza tym rozglądamy się za alkomatem po sklepach specjalistycznych http://alko-maty.pl/ no i 1 osoba w domu zawsze jest, żeby czuwać.
Aczkolwiek przyznaję, że to jest mocno drażniące, bo własne życie trzeba dostosowywać do życia takiego barana, który pije i za nic ma innych.
Dodano: 2015-06-15 10:02:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×