Co oznacza pozycja, w której śpisz?

Pozycja, którą przyjmujemy podczas spania, może mieć bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie następnego dnia. Dobry i zdrowy sen osoby dorosłej powinien trwać około 8 godzin. Ogromne znaczenie ma również to, co robimy przed snem. Zobacz, co mówią o tobie pozycje, które przyjmujesz podczas spania!

sen sen.jpg

SPANIE NA BRZUCHU

Jeżeli śpisz w tej pozycji, jesteś zdecydowanie osobą, która jest otwarta na ludzi i dobrze odnajduje się w ich towarzystwie. Spanie na brzuchu z rękami pod poduszką oznacza, że jesteś także osobą wrażliwą. W tej pozycji sypia około 7 procent ludzi na świecie. Jednak nie jest zalecane przez lekarzy. Pomimo tego, że drogi oddechowe pracują dobrze, w tej pozycji cierpi kręgosłup, ponieważ kręgi w jego dolnej partii są ściśnięte.

SPANIE NA PLECACH

Według naukowców jesteś osobą cichą i podchodzącą do życia z dużym dystansem, jeśli śpisz na plecach z rękoma wyciągniętymi wzdłuż ciała. Nie boisz się zmian i jesteś osobą skoncentrowaną na sobie. Jest to jednak pozycja, w której nasze ciało wypoczywa najlepiej. W ten sposób mięśnie kręgosłupa odpoczywają. Oddech może złapać również skóra twarzy, która regeneruje się, ponieważ nie jest przyciskana do poduszki.

SPANIE NA BOKU

Osoby, które śpią na boku, darzą ludzi ogromną dawką zaufania. Czasami nawet przesadną. Są także ciche i delikatnie wycofane z życia towarzyskiego. Śpiąc w tej pozycji, możesz obudzić się niewyspana, ponieważ twoje płuca są ściśnięte, a organizm jest niewystarczająco dotleniony. Tę pozycję często zaleca się kobietom w ciąży, ponieważ ułożenie na boku jest najlepsze dla płodu.

SPANIE W POZYCJI PŁODU

Spanie w tej pozycji oznacza, że jesteś osobą o niesamowicie otwartym usposobieniu. W przyjaźni sprawdzasz się świetnie, ale czasami ufasz niewłaściwym osobom. W ten sposób sypia 41 procent społeczeństwa, natomiast jest to pozycja, najczęściej odradzana przez lekarzy. Kręgosłup jest wygięty przez całą noc. Cierpią też nogi, które są podkurczone. Może wywołać to poranne bóle stawów   kolanowych.

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Piątek 05.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja właśnie śpię na brzuchu, z rękoma pod jaśkiem. widzę jednak, że najzdrowsze jest spanie na plecach. ale ja nie umiem zasnąć w takiej pozycji.
Dodano: 2016-08-05 21:22:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×