Czujesz się niespokojna? Poznaj 6 trików, dzięki którym urządzisz w mieszkaniu swój azyl!

Twoja sypialnia powinna być sanktuarium spokoju, w którym regenerujesz zmęczone i zestresowane ciało oraz umysł. Jest to miejsce, gdzie możesz położyć się, odpocząć i zapomnieć o troskach dnia. Bardzo często proste błędy mogą zrujnować sypialniane zen, które zamiast spokoju generuje uciążliwy niepokój. Oto wskazówki, które wyeliminują niepokój z Twojego życia.

iStock-509094658 (1).jpg

Miękkie oświetlenie

Oświetlenie w sypialni jest niezwykle ważne, ponieważ wyznacza ogólny ton przestrzeni i ma bezpośredni wpływ na nastrój. Zbyt jasne i zimne oświetlenie, może wywołać poczucie chaosu i niepokoju lub nawet spowodować zawroty lub ból głowy. Umieszczenie miękkiego i kojącego oświetlenia w sypialni, zapewni spokojną przestrzeń i będzie znacznie zdrowsze dla oczu.

Kojące kolory

Nawet jeśli lubisz żywe i jaskrawe kolory, z pewnością powinnaś unikać ich w sypialni. Radość i ukojenie dla zmęczonego umysłu zagwarantują kolory pastelowe. Dzięki nim poczujesz się odprężona. Twoja sypialnia będzie wolna od uczucia niepokoju, a relaks będzie o niebo lepszy niż w ciemnej lub pstrokatej sypialni.

Przytulne łóżko

Kiedy po ciężkim dniu pracy i wykonaniu wszystkich obowiązków masz możliwość wejścia do łóżka, ostatnią rzeczą, na którą czekasz to niewygodne i twarde łóżko. Zły sen może wpłynąć na dyskomfort, który będzie odczuwalny następnego dnia. Ciało podczas snu powinno nabierać sił, dlatego wygodne łóżko to podstawa, która ma wpływ na Twój nastrój, ale również na zdrowie.

Stolik nocny

Kto by pomyślał, że może tak bardzo wpływać na nastrój w sypialni. A jednak. Telefon, który jest podłączony do ładowarki po drugiej stronie pokoju lub stawianie szklanki na podłodze koło łóżka jest bardzo niekomfortowe, irytujące i stresujące. Rozwiązaniem jest szafka nocna, do której masz dostęp, kiedy zasypiasz i kiedy się budzisz. To przecież idealne miejsce dla książki, którą czytasz przed snem. Z pewnością wyeliminuje podświadomy niepokój.

Idealny dywan

Jeśli celowo zakładasz skarpetki, aby wyjść z sypialni do innego pomieszczenia, z pewnością jesteś daleka od perfekcyjnego dywanu. Musi być nie tylko estetyczny, ale także miły w dotyku. Niepokój może wywołać moment, kiedy dochodzi do fizycznego kontaktu stóp z nieprzyjemną powierzchnią. Mięciutki dywanik będzie gwarancją wygody i spokoju.

Cisza

Czasami może być ogłuszająca. Zasypianie przy cichutkich, relaksujących dźwiękach wodospadu spowoduje, że umysł, zamiast skupiać się na liście rzeczy do zrobienia kolejnego dnia, przeniesie swoją uwagę na miłe dla ucha dźwięki. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 08.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×