Czy powinnaś zasłaniać pieprzyki, kiedy wychodzisz na słońce?

Zbliża się okres opalania. Każda z nas chce pochwalić się piękną, brązową opalenizną, jednak pamiętaj - wszystko z umiarem. Sprawdź, w jaki sposób powinnaś się opalać, jeśli na twoim ciele jest dużo pieprzyków!

pieprzyki.jpg
Pieprzyki to jedne z najczęściej pojawiających się zmian skórnych, które występują na skórze całego ciała, jednak same w sobie nie stanowią zagrożenia.
Jednak w kontakcie z promieniami słonecznymi mogą one ulec podrażnieniu, a nawet zmienić się w złośliwe stany nowotworowe. Dlatego też szczególnie ważna jest ochrona pieprzyków przed promieniami słonecznymi, które stanowią źródło niebezpiecznego promieniowania.

Osłaniaj znamiona

Zakładaj ubrania, które zasłaniają większość pleców i ramiona. Ta metoda jednak sprawdzi się na co dzień. Jeśli jesteś na plaży, naklej  na nie plasterki, szczególnie na te większa, bardziej wystające znamiona.

Zobacz też: 3 powody, dla których powinnaś uważać na słońce

Stosuj preparaty ochronne

Jeśli masz zamiar się opalać, koniecznie stosuj krem z bardzo wysokim filtrem, o faktorze co najmniej 30 SPF. Powtarzaj tę czynność co 30 minut.

O zmiany skórne powinny zadbać szczególnie osoby, mają jasną lub bardzo jasną karnację, blond włosy i niebieskie oczy. To one są najbardziej narażone na szkodliwe promieniowanie oraz łatwiej ulegają poparzeniom słonecznym.

Foto: Thinkstock

Zobacz też:

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 17.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×