Dzięki tym 4 krokom odnajdziesz szczęście

W życiu często bywa tak, że poczucie winy nie daje się cieszyć prostymi przyjemnościami, choć w rzeczywistości nikt nie powinien czuć się źle w sięganiu po marzenia. Naucz się żyć pełnią życia i łap chwile, wykorzystując tych kilka prostych kroków.

iStock-5020470061.jpg

Zidentyfikuj rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność

Każdy jest inny, więc nie ma jednego sposobu, aby uszczęśliwić wszystkich. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, co sprawia Ci największą przyjemność. Może to być wszystko, co poszerza Twoje horyzonty poczynając od czytania książki z lampką wina w jednej ręce i czekoladą w drugiej. Kiedy będziesz świadoma w tych momentach, zobaczysz, jak wielkie ukojenie mogą przynieść nawet małe przyjemności.

Jeśli jesteś rannym ptaszkiem

Kobiety, które lubią wstawać wcześnie rano, muszą wiedzieć, że istnieje mnóstwo sposobów, aby poranki stały się jeszcze przyjemniejsze. Zaczynaj dzień, dając sobie wystarczająco dużo czasu, na zrobienie wszystkiego, co chcesz zrobić przed wyjściem z domu. Może to być pójście na spacer, bieganie lub po prostu cieszenie się samotnymi chwilami, zanim reszta świata się obudzi. Przyjemne poranki mogą wiązać się również ze zrobieniem pożywnego śniadania lub choćby organizacji porządku w mieszkaniu. Bez względu na to, co masz na myśli, unikaj poczucia pośpiechu i gorączkowego biegania po domu. Spokojne poranki otworzą Ci drzwi do radosnych i pełnych energii dni.

Jeśli poszukujesz popołudniowej ulgi

Tchnij trochę życia i przyjemności w swoją popołudniową rutynę, nie obawiając się wykorzystania prywatnego czasu. Spotkaj się z przyjacielem na kawę lub załóż słuchawki na uszy i udaj się na popołudniową przebieżkę. Pozwól endorfinom przepływać przez Twoje ciało. Możesz również zająć się przeglądaniem stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji lub zaangażować się w pomoc komuś potrzebującemu. Postaraj się zrównoważyć popołudniowe obowiązki z przyjemnością i oddaj energię czemuś, co przyniesie Ci szczęście.

Jeśli jesteś nocnym Markiem

Nareszcie wolne. Jest już po zmroku, więc wszystkie przyjemne chwile są na wyciągnięcie ręki. Zarezerwuj masaż lub udaj się na saunę. Ciesz się randką z ukochanym lub udaj się na solową przygodę. Niezależnie od Twojej definicji zadowolenia, miej do siebie zaufanie, abyś życie mogła doświadczać maksymalnie. Istnieje tyle godzin dziennie, w których możemy optymalizować swoje szczęście, więc dowiedz się, co Ci je przynosi i zacznij to robić.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 19.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×