Gdy Twój partner chrapie

Masz problem z nieprzespanymi nocami ze względu na chrapanie Twojego partnera? Zobacz, jak poradzisz sobie bez konieczności kupowania zatyczek do uszu czy zmiany pokoju, w którym śpisz.

chrapanie.jpg

Według badań około 60 procent Polaków nie przesypia nocy ze względu na chrapanie swojego partnera. Brak snu wiąże się również z obciążeniem psychicznym, które wywołuje zmęczenie i zdenerwowanie na osobę chrapiącą. Specjaliści twierdzą, że chrapanie może wiązać się z poważnymi problemami w związku. Co zatem zrobić, jeśli Twój partner chrapie? Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, a poradzisz sobie z tą sytuacją.

TRENINGI

Osoby, które mają problem z chrapaniem, powinny jak najszybciej zmierzyć się z tym problem. Nie tylko dlatego, że jest to przeszkoda dla normalnego i zdrowego wysypiania, ale także dlatego, że może być objawem bezdechu sennego, który prowadzi do niedotlenienia mózgu, nadciśnienia tętniczego, a nawet zawału. Przyczyną chrapania może być nadwaga, zaproponuj swojemu partnerowi zmianę stylu życia i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Wspólne treningi poprawią wasz nastrój, ale także sprawią, że będziecie czuli się lepiej w swoim towarzystwie i pozbędziecie się niechcianych kilogramów.

POZYCJA SPANIA

Spanie na plecach sprzyja chrapaniu. Dzieje się tak dlatego, że język opada w kierunku gardła i uniemożliwia swobodne oddychanie. Jeżeli kolejny raz obudzisz się w nocy, poproś swojego partnera o przewrócenie się na bok. Nie bój się go obudzić, pamiętaj, że to on jest przyczyną problemu i zaburza Twój sen, zatem powinien zgodzić się na kompromis.

MAGICZNE NAPOJE

W niektórych sytuacjach może pomóc domowy sposób na chrapanie. Przygotuj sok z marchewki, jabłka, soku z cytryny i korzenia imbiru. Poza tym pamiętaj, że osoby mające problem z chrapaniem powinny unikać spożywania przed snem nadmiernych ilości mleka, produktów smażonych, czekolady oraz alkoholu.

WIZYTA U LEKARZA

Być może konieczna okaże się również wizyta u lekarza. Problemy z chrapaniem może wywołać krzywa przegroda nosowa, zwężona cieśń gardła, przedłużony języczek podniebienny, przerośnięte migdały lub podniebienie. Warto zatem skonsultować się z laryngologiem i rozwiązać konflikt nabudowany nieprzespanymi nocami. Nie wszystkie zabiegi wiążą się z operacjami, dlatego dobrym pomysłem będzie jak najszybsza konsultacja ze specjalistą.

GADŻETY

Na rynku istnieje szereg gadżetów zapobiegających chrapaniu. Stosowanie elektronicznej poduszki umożliwia rozwiązanie bezsennych nocy bez inwazyjnych metod. Gdy mikrofon zainstalowany w poduszce wychwyci dźwięki wydobywające się podczas chrapania, komory, z których składa się poduszka, spowodują zmianę pozycji głowy. 

Zdjęcie: iStock

ID galerii:2136


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 31.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-31)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (11)

Awatar
aldonka88
Polecam na sam początek wybranie się do laryngologa, chociaż słyszałam, że przyczyny mogą być różne https://ranking.abczdrowie.pl/s/Laryngolog
Dodano: 2018-07-16 20:08:05 Zgłoś nadużycie
wronamonia
zabieg na przegrodę jest jedynym sposobem? nie ma innych metod na pozbycie się chrapania?
Dodano: 2018-05-09 13:14:02 Zgłoś nadużycie
tosiaaa
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!
PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!
WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
Dodano: 2018-03-07 18:29:21 Zgłoś nadużycie
Kamila2
Też czytałam na stronie: https://zyj-zdrowiej.pl/naturalne-sposoby-na-chrapanie-poznaj-6-najskuteczniejszych-ziol/ o środku z sześciu ziół, który pomaga na chrapanie. Masz tam wymieniony skład tabletek i gdzie można go kupić. Myślę, że warto sprawdzić, czy przyniesie efekty i spokojnie przespaną noc.
Dodano: 2018-01-27 17:28:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tam na https://naturalnemetody.pl/chrapanie-domowe-naturalne-sposoby/ piszą jeszcze, że ziołowe tabletki mogą dać super efekty. Ale nie napisali jaki skład powinny mieć.. co takie tabletki powinny zawierać? Czy zwykłe z apteki za kilkanaście złotych wystarczą, czy trzeba wybierać jakieś specjalne preparaty? Czy w ogóle komuś kapsułki, albo takie domowe sposoby pomogły, czy może od razu iść w kierunku zabiegów?
Dodano: 2017-07-23 18:51:53 Zgłoś nadużycie
Anonim
Fajne porady ;) Warto też wspomnieć o olejkach eterycznych - mentolowy, miętowy, pichtowy lub eukaliptusowy są bardzo często polecane. Z moich obserwacji wynika, że samo wietrzenie pokoju może pomóc bardziej niż się wydaje, chociaż to też zależy gdzie mieszkamy, bo np. w centrach miast o wysokim poziomie zanieczyszczenia ta metoda może nie być skuteczna. Co do ćwiczeń, poza samą siłownią, warto też się zainteresować tymi, które są przeznaczone typowo na chrapanie, tj. szczęki, języka szyi. Na https://naturalnemetody.pl/chrapanie-domowe-naturalne-sposoby/ napisali, że już nawet samo regularne żucie gumy może pomóc. Miał ktoś z was bliższą styczność z tymi ćwiczeniami?
Dodano: 2017-07-23 18:37:25 Zgłoś nadużycie
Franka29
Pomaga zabieg na przegrodę nosową
Dodano: 2017-06-23 15:45:53 Zgłoś nadużycie
kraaa
czasami wystarczy zmienić łóżko na jakieś wygodniejsze/bardziej odpowiednie, które pozwoli utrzymać prawidłową postawę poczas snu jak chociażby meble tapicerowane sklep internetowy
Dodano: 2017-05-24 22:22:05 Zgłoś nadużycie
forsycja
Mój chłopak też miał krzywą przegrodę, też się poddał operacji, ale jak chrapał tak chrapie ;)
Dodano: 2017-01-23 14:13:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja miałam ogromne problemy z chrapaniem i bezdechem okazało się że winę ponosi za to krzywa przegroda w nosie. Poddałem się operacji w klinice Promedion u dr Charazińskiego. Teraz zupełnie inne życie.
Dodano: 2016-12-30 09:53:20 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×