Jak czyścić słuchawki?

Sprawdź jak skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń w słuchawkach!

ThinkstockPhotos-103801820.jpg

Teoretycznie, słuchawki, szczególnie te wkładane do uszu, są do użytku jednej osoby. Wiadomo, flora bakteryjna itp. Tymczasem często okazuje się, że słuchając bardzo dobrego kawałka, koleżanka chce się nim z Tobą podzielić. I gdy podaje Ci jedną ze słuchawek w, nazwijmy to słabym stanie, jest to niestety wątpliwa przyjemność. Jak uniknąć takiej sytuacji? Wystarczy kontrolnie dbać o czystość swoich uszu oraz słuchawek, to całkiem proste. Oto jak możesz to zrobić.


Zacznij od przygotowania twardej szczoteczki do zębów, patyczka do uszu oraz płyn do czyszczenia, najlepiej z alkoholem.

Polecamy: Mów głośniej, bo nie słyszę! 


Następnie weź do ręki suchą szczoteczkę do zębów i wyszczotkuj oczka słuchawek, czyli to miejsce w którym gromadzi się najwięcej woskowiny. Przed rozpoczęciem czyszczenia upewnij się, że głośnik jest skierowany w dół, tak, by brud nie trafiał z powrotem do wnętrza głośników. “Nawracający” wosk w kawałkach może dostać się w drobne kratki tak, że nie będzie już cudu by je wyciągnąć. Szczeciny od szczotki są wystarczająco elastyczne, by dotrzeć w niemalże każdy zakamarek, jednak nie polecamy ich wpychać do środka.


Gdy upewnisz się, że słuchawki są oczyszczone - zamocz patyczek do uszu w płynie do mycia i spróbuj wycisnąć watę na tyle, by nie kapała ani nie spływała po patyczku. Przemyj dokładnie całe słuchawki, łącznie z kubeczkami od głośników. W ten sposób dzięki zawartości alkoholu usuniesz bakterie, które przy zbyt częstym użytkowaniu słuchawek gromadzą się w Twojej małżowinie. 


Co teraz? Teraz podziel się ulubioną muzyką z przyjaciółkami bez skrępowania. 


Źródło: PureWow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 25.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
:o
Dodano: 2017-10-08 19:20:32 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×